Orbán a Fox Newsnak: nem aggódunk, felkészültünk a választásokba történő nemzetközi beavatkozásra
A magyar miniszterelnökkel Tucker Carlson konzervatív sztárriporter készített interjút
Orbán a Fox Newsnak: nem aggódunk, felkészültünk a választásokba történő nemzetközi beavatkozásra

Forrás: Facebook/Tucker Carlson Tonight

2021. 08. 06.
Tucker Carlson, az amerikai konzervatív televíziócsatorna, a Fox News sztárműsorvezetője exkluzív interjút készített Orbán Viktorral, hogy kiderítse, valóban olyan politikai irányvonalat képvisel, mint ahogy azt Amerikában a főáramú média sulykolja, vagy másról van szó.

A Fox műsorvezetője felvezetőjében megjegyezte, hogy a világ 200 országából egyetlen egy választott magának olyan vezetőt, aki nyugati típusú konzervatívnak vallja magát. Bár Magyarország kis nemzet, nincs atomfegyvere, vagy haditengerészete, és GDP-je is kisebb New York államénál, a washingtoni vezetők mégis kiemelt figyelmet szentelnek neki.

"Orbán Viktor azzal vívta ki haragjukat és a fasiszta, totalitariánus jelzőket, hogy elutasítja a neoliberalizmust, szerinte a családok fontosabbak, mint a bankok, és az országoknak határokra van szükségük."

A csatorna Budapesten tartózkodó műsorvezetőjének, Tucker Carlsonnak adott nyilatkozatában a magyar kormányfő úgy fogalmazott:

A migráció nem alapvető emberi jog

"Ha valaki a magyar állam engedélye nélkül átlépi az ország határát, akkor meg kell védeni magunkat, és megálljt kell parancsolni. Ez veszélyes, és a saját népünket meg kell védenünk minden veszélytől." Orbán Viktor hozzátette: Magyarországnak minden joga megvan, hogy így döntsön, ugyanis "ez a mi országunk, a mi népünk, a mi történelmünk, a mi nyelvünk."

Nincs olyan alapvető emberi jog, amely azt biztosítaná, hogy bárki beléphet az országba

- tette hozzá a miniszterelnök.

Orbán beszélt arról, hogy a migránsválság idején több európai ország is úgy döntött: új fejezetet nyit a saját történelmében, amit új társadalomnak nevez.

Ez az új társadalom "posztkeresztény és posztnemzeti", amelyben különböző közösségek keverednek, és nem lehet tudni, hogy mi lesz ennek a következménye - tette hozzá a kormányfő. 

"Szerintem egy rendkívül veszélyes dologról van szó, és minden nemzetnek megvan a joga, hogy e veszélyt vállalja vagy elutasítsa.

Mi, magyarok, úgy döntöttünk, hogy nem kockáztatjuk meg a társadalmunk összekeveredését"

- fogalmazott.

A miniszterelnök hozzátette: e döntés miatt támadják Magyarországot, és ez az oka annak is, hogy rossz a személyes megítélése. "Fekete bárányként kezelnek az Európai Unióban"- jegyezte meg.

Arra a kérdésre, hogy Németország szempontjából mi lett a következménye a migránsok beengedésének, Orbán Viktor úgy válaszolt: "a diplomácia megköveteli, hogy az ember mérsékelt maradjon, de ez az ő döntésük volt. Vállalták a kockázatot és megkapták, amit érdemeltek." A miniszterelnök kiemelte: 

ragaszkodik ahhoz, hogy a magyarok maguk dönthessenek a migráció ügyében.

A nyugati liberálisoknak a közép-európai államok sikereivel van problémájuk

Orbán szerint a liberálisoknak a közép-európai államok sikereivel van problémájuk. "Egy gazdaságilag, politikailag, kulturálisan és még demográfiai szempontból is sikeres társadalmat építünk" - fogalmazott. Hozzátette: a közép-európai államok teljesen más módon érték el a sikereiket, mint azt a nyugati országok elvárták tőlük. 

"A nyugati liberálisok nem tudják elfogadni, hogy létezik egy nemzeti-konzervatív alternatíva, amely sikeresebb a mindennapi élet terén, mint a liberális nézetvilág. Ez az oka annak, hogy kritizálnak bennünket" 

- mondta a kormányfő.

Érték a jó amerikai-magyar kapcsolat, még az új kormány alatt is

Azzal kapcsolatban, hogy Joe Biden amerikai elnök korábban az ABC News amerikai tévécsatornának adott egyik interjújában "totalitárius gazembernek" nevezte, Orbán Viktor úgy reagált: "ez személyes sértés a magyarokkal szemben, de mivel az Egyesült Államok elnökéről van szó, nagyon szerénynek és tisztelettudóknak kell lennünk."

A miniszterelnök hozzátette: nem akarják lerombolni a kétoldalú kapcsolatokat az Egyesült Államok és Magyarország között, amelyek "alapvetően nagyon jók". "A politikát leszámítva minden rendben van. 
Akkor van probléma, amikor a liberálisok vannak kormányon Washingtonban. Ezt kezelnünk kell, mert

értéknek tekintjük a jó amerikai-magyar kapcsolatokat, még akkor is, ha az amerikaiak ezt ma nem úgy látják, mint korábban"

- mondta a kormányfő.

Vehetnek még a nyugati országok is konzervatív irányt

A Fox News műsorvezetője megjegyezte, úgy tűnik, hogy Magyarország teljesen más irányba tart, mint az európai kontinens többi országa, és feltette a kérdést a miniszterelnöknek, vezethet-e ez visszafordíthatatlan töréshez.

Orbán szerint a közép-európai országok voltak azok, melyek a legtöbbet szenvedtek régen a kommunista megszállástól, és ezen országok között rendkívül népszerű a magyar nézőpont, hozzáállás. A nyugati oldalon is milliók vannak, akik nem értenek egyet országaik által képviselt politikai iránnyal, ami nem tiszteli a családokat, ami migrációra épül, nyílt társadalom-párti.

"Nem mondanám, hogy a politikai versenynek vége van a nyugati társadalmakban. Látok még lehetőségeket."

A miniszterelnök hozzátette, kulcsszereplő most Olaszország, ahol egyértelműen látszik ez a verseny. 

"Látok még esélyt tehát a nyugati országokban is, hogy megváltoztatják a politikájukat liberálisról konzervatívra, balliberálisról kereszténydemokratára. Az esély megvan, de még nem vagyunk nemzetközileg eléggé jól szervezettek."

Orbán szerint a soron következő évek tehát nagyon izgalmasnak ígérkeznek.

Budapest csak egyike a konzervatív központoknak Európában

Tucker Carlson megjegyezte, hogy az elmúlt napokban több amerikaival is összefutott Budapesten, akik azért érkeztek ide, hogy olyan emberekkel lehessenek, akikkel ugyanazon az állásponton vannak. Ön Budapestet az ilyen típusú gondolkozásmód fővárosának látja?

Igen, felelte a magyar miniszterelnök, illetve az effajta fővárosok egyikének, mivel több közép-európai országban szerveződnek ehhez hasonló konzervatív, kereszténydemokrata közösségek, csoportok.

Ezekkel az országokkal együtt is működünk, egyre erősebb közép-európai hálózat épül ki. De nem csak gondolkodókból állnak ezek a csoportok, hanem átlagpolgárokból is, akik ezekbe az országokba költöznek.

"Sok keresztény és konzervatív család, akik nem gondolják, hogy Nyugat-Európa elég biztonságos számukra, a jövő bizonytalan, a közbiztonság nincsen biztosítva, és az országok alapértékei és ideológiája nem az ő szájízük szerint változik, más lakhely után néznek."

A magyar vidéken számos ilyen nyugat-európai családdal találkozhatunk. Ez egy Európán belüli migráció: nyugatról-keletre.

Mi a helyzet Trump és Netanjahu bukása után?

A Fox News műsorvezetője rámutatott, hogy nem sokkal ezelőttig a kis Magyarországnak volt két nagy, atombombákkal is rendelkező szövetségese, Izrael és Amerika. „Netanjahu egyik legszorosabb szövetségese volt Európában, Trumphoz is közel volt, de most mindkettő eltűnt a képből. Mit jelent ez az önök számára?”

Magyarország külpolitikai szövetségeseivel kapcsolatban a miniszterelnök azt mondta: "komoly kihívást jelent" számára kezelni azt a helyzetet, hogy már nem Donald Trump az Egyesült Államok elnöke, és nem Benjamin Netanjahu vezeti az izraeli kormányt. 

„Donald Trump Magyarország nagy barátja volt, nagy támogatást nyújtott nekünk, nem csak nekem személyesen, de politikai szinten is.” Nagyon jónak találta az America First üzenetét is, hiszen, ha nekik Amerika első, nekünk Európában lehet Magyarország az első. 

Hozzá hasonlóan Netanjahu is jó barát volt, aki sokat fektetett a közép-európai országokkal ápolt jó kapcsolatokba, és nagyon tisztelte Magyarország. De ő is veszített a választásokon. 

"A magyar keresztény-konzervatív, illetve zsidó-keresztény demokratikus gondolkodás elvesztette két meghatározó nemzetközi támogatóját. Ellentétes erők kerültek hatalomra, ami teljesen új környezetet teremt"

- mondta Orbán Viktor.

Orbán: Felkészültünk a magyar választásokba való nemzetközi beavatkozásra

Arra a kérdésre, hogy nem aggasztja-e egy esetleges nemzetközi beavatkozás a magyarországi választásokba, a kormányfő úgy reagált: "nem aggódunk, mert felkészültünk rá.

Természetesen a nemzetközi baloldal mindent elkövet majd a magyarországi kormányváltás érdekében, de tisztában vagyunk ezzel, és felkészültünk. 

Tudjuk, hogyan vegyük fel a kesztyűt, és hogyan vágjunk vissza."

Azzal kapcsolatban, hogy az amerikai baloldal az ellenzéki pártszövetséget támogatja a tavasszal esedékes magyarországi választásokon, a miniszterelnök azt mondta:évekkel ezelőtt nem gondolta volna, hogy

a "volt kommunista politikai erők és az antiszemita jobboldal koalícióra lép, és együtt indul a választásokon" egy  Izrael-barát, Amerika-barát, NATO-barát kormánnyal szemben.

Orbán Viktor úgy fogalmazott: meglepte, hogy mindezt a nemzetközi közösség "könnyen befogadta" és - mint mondta - különösen meglepő számára az Egyesült Államok magatartása, amely egy "teljesen új tapasztalat."

Orbán hozzátette: úgy véli, az amerikaiak előbb-vagy utóbb rá fognak döbbenni, hogy a magyar ügyekben a magyaroknak kell döntenie. Az amerikai balliberálisok is jól járnak egy erős, emberek által régóta támogatott konzervatív partnerrel, mint egy Amerika által támogatott ellenzékkel, ami megválasztása után néhány hónappal szétesik.

„Jobb egy biztos, régi partner, mint egy bizonytalan új – remélem megértik.”

Tucker Carlson vezető amerikai konzervatív médiaszemélyiség több napot is Magyarországon tölt.

Ahogy arról beszámoltunk, a Fox műsorvezetője a napokban megtekintette a magyar határzárat és műsorában hosszasan méltatta az illegális bevándorlás elleni sikeres fellépést.

A műsorvezető - akit magyarországi látogatása miatt számos támadás ért az elmúlt napokban a liberális sajtó részéről - többek között részt vesz a Mathias Corvinus Collegium (MCC) tehetséggondozó alapítvány MCC Feszt - Hangot adunk a tehetségnek című rendezvényén: augusztus 7-én előadást tart Esztergomban, emellett stábjával dokumentumfilmet forgat Magyarországról.

Carlson egész héten a magyar fővárosból jelentkezik be a Fox News csatornán.

(MTI/Hetek)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!