„Apró Antal soha nem követte meg a magyar népet, eddig családja sem” 
Unokája most október 23-án utcára hívja az embereket
„Apró Antal soha nem követte meg a magyar népet, eddig családja sem” 

Fotó: Shutterstock / PuzzlePix

2022. 10. 20.
„Apró Antal már rögtön a forradalom és szabadságharc kirobbanása után fasiszta csürhének nevezte a felvonuló budapestieket, a pesti srácokat és lányokat. Ez a hozzáállása nem sokat változik az idők folyamán sem” – mondta lapunknak Balogh Gábor, a Terror Háza történésze, aki szerint egyetlen kommunista vezető sem kért bocsánatot 1956-ért és a megtorlásokért.

A történész szerint szimbolikus az, hogy 1958 nyarán Apró Antal jelenti be megelégedéssel a parlament előtt azt, hogy Nagy Imrén és mártírtársain végrehajtották a halálos ítéleteket.

„Apró Antal valamennyi döntést megszavazott, ami a politikai bizottság elé került a megtorlással kapcsolatban, akár a bírósági perekre gondoljunk, akár a börtönbüntetésekre, vagy akár később, a hatvanas évek elején ismételten beinduló kollektivizálásra, vagyis a földmagántulajdon erőszakos fölszámolására.”

Balogh Gábor azt a hírt nem kívánta lapunknak kommentálni, hogy Apró Antal unokája most október 23-ára utcára hívta az embereket, arra azonban felhívta a figyelmet, hogy a volt kommunista politikusnak lett volna lehetősége a bocsánatkérésre, mert öt évvel túlélte a rendszerváltoztatást, 1994-ben halt meg.

„Apró Antal azonban nem kért bocsánatot, sem azoktól az áldozatoktól, akik egykoron az ő elvtársai voltak, sem másoktól, ahogy Biszku Bélától vagy más felelősöktől sem hallottunk bocsánatkérést. Enélkül pedig nehéz megbocsátani. Apró Antal családja a mai napig nagyon jelentős befolyással bír. Lánya, Apró Piroska az 1994-ben felálló MSZP-SZDSZ kormány alatt Horn Gyula miniszterelnök kabinetirodáját vezette. 

Unokája szintén ismert személyiség, ahogy unokájának a férje is ismert személyiség, aki öt éven keresztül miniszterelnöke volt Magyarországnak. Itt egy dinasztiáról beszélünk, akár tetszik ez a megnevezés nekik, akár nem.

Bár a gyermekek és az unokák közvetlenül nem tehetnek arról, amit az előző generációk elkövettek, ugyanakkor egy megkövetés javíthatott volna ezen a helyzeten, de most úgy látom, nem ebbe az irányba megyünk”

– mondta a Terror Háza történésze.

A Balogh Gáborral készült interjúnkban szóba kerülnek azok a párhuzamok is, amelyeket az ukrán-orosz háború kapcsán vetettek fel többen az 1956-os magyar szabadságharccal.

A beszélgetést a Hetek YouTube csatornáján hallgathatják meg, írott változatát pedig a pénteken megjelent lapszámunkban találják meg.

(Hetek)

A Hetek 25 éve küzd a magzatgyermekek védelméért, áll ki a természetes családok mellett, valamint a hit és szólás szabadságáért. Ha számodra is fontosak ezek az ügyek, legyél te is a támogatónk!

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!