A kormányfő a Gus Etzionban rendezett, tartalékos katonák számára szervezett tiszti képzésen beszélt az izraeli fegyveripar önállósításának szükségességéről.
Fogjunk össze és védjük meg közösen az értékeinket! Hit, család, nemzet - a Hetek ezért dolgozik. Állj mellénk te is: hetek.hu/tamogatas
"Nagyra értékelem a támogatást, amelyet Izrael amerikai barátaitól kapott, de meg kell szabadulnunk a függőségtől, és ki kell építenünk saját, független fegyverkezésünket" - mondta Netanjahu.
"Meg kell szabadulnunk a függőségtől, tovább kell növelnünk erőnket, egyre több új technológiát kell bevezetnünk, és egyre több olyan parancsnoknemzedéket kell kiképeznünk, mint amilyenek az önöké is, mert végső soron ez határozza meg, hol tart majd az ország"
- tette hozzá.
Netanjahu kijelentése válasznak tekinthető JD Vance amerikai alelnöknek egy múlt heti nyilatkozatára.
Vance egy sajtótájékoztatón azt mondta, hogy az utóbbi hónapokban "az Izraelt védő fegyverrendszerek kétharmada" amerikai gyártmányú volt, és azokat az amerikai adófizetők pénzéből finanszírozták.
(MTI / Hetek)
hetilap
hetilap