Friss kutatás: Kiderült, hol temethették el Drakulát
Friss kutatás: Kiderült, hol temethették el Drakulát

Forrás: Wikipedia; Shutterstock/PuzzlePix

2025. 07. 01.
A Drakula néven ismert Vlad Tepes havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi - számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.

Giuseppe Reale, a Santa Maria la Nova templomhoz tartozó múzeumközpont igazgatója a dél-olasz újság internetes kiadásának számolt be a kutatások legfrissebb eredményeiről.

Hangsúlyozta, minden arra utal, hogy a nápolyi templomban található sír III. Vlad, vagyis Drakula földi maradványait őrzi.

Az Il Mattino videót is közölt a hírhedt fejedelem mellszobrának a konferencia keretében, június 29-én történt avatásáról. Ugyanilyen mellszobor áll a Santa Maria la Nova templomban.

Romániai hírportálok szerint a tizenötödik században élt Vlad Tepes, vagyis Karóbahúzó Vlad sírhelyének hollétéről megoszlanak a kutatói vélemények.

Egyes feltételezések szerint Drakula maradványait a snagovi kolostor vagy a Bukarest melletti Comana-kolostor őrzi, ugyanakkor dél-olasz sírhelyet feltételez a Drakula-mítosz kutatójaként ismert Mircea Cosma mérnök.

A történetet az Il Mattino 2014 óta követi, amikor kutatók egy csoportja a Santa Maria la Nova templom kolostorudvarában a nemes Mattia Ferrillo sírját azonosította Vlad Tepes esetleges nyugvóhelyeként.

A felfedezés Raffaele és Giandomenico Glinni, az észt főváros, Tallinn egyeteme olasz kutatóinak nevéhez kötődik: szerintük a nápolyi síron ábrázolt sárkány és szfinxek Drakulára utaló jelképeknek számítanak.

A feltételezések szerint az 1431 és 1477 között élt fejedelem lánya, Maria Balsa hétévesen a nápolyi udvarba került, és beházasodott a Ferrillo családba. Így apját is a Ferrillo-kriptában temették el.

Az elméleteket hivatott erősíteni a templom egyik kápolnája falán talált titokzatos felirat, amelynek megfejtését még nem hozták nyilvánosságra.
A rejtjeles szöveget az Il Mattino közölte, és többek között a műkincsek datálásával és azonosításával foglalkozó Claudio Falcucci igyekezett megfejteni, aki úgy vélte, hogy a felirat keletkezése a tizenötödik századra tehető. Falcucci szerint a szövegben többször előfordul a Vlad név.

(MTI / Hetek)
 

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!