Műalkotások újragondolva mesterséges intelligencia segítségével (x)
Műalkotások újragondolva mesterséges intelligencia segítségével (x)

www.szoftver.hu

2022. 09. 13.
A mesterséges intelligencia az emberi intelligencia folyamatainak gépek, különösen számítógépes rendszerek általi szimulációja. Alkalmazzák szakértői rendszerekhez, természetes nyelvi feldolgozáshoz és akár a műalkotások újragondolásához is.

Ez egy PR cikk

Képszerkesztés extra magas fokon

Bár gyakran távolinak, túl futurisztikusnak érezzük, valójában a mesterséges intelligencia már mindennapjaink része. Gondoljunk csak bele, hogy okostelefonunk hányféle módon segíti a használatot! Legyen szó a begépelt szavak kiegészítéséről, helyesírási hibák kijavításáról vagy épp az érdeklődési körünkhöz tartozó hirdetések megjelenítéséről.

Néhány kiváncsi grafikus és képszerkesztő guru már arra is kipróbálta a mesterséges intelligenciát, hogy híres műalkotásokat gondoljon tovább. A végeredmény pedig igencsak mulatságos, néhány helyen pedig egészen extravagáns. Így úgy tűnik, egyelőre észszerűbb, ha szakembereket bízunk meg grafikai munkákra!

Szerezz be nagyszerű képszerkesztő programokat a Szoftver.hu honlapjáról, és győzd le a mesterséges intelligenciát kreativitásoddal!

Hogyan működik a mesterséges intelligencia?

Az olyan szolgáltatók és honlapok, amelyek mesterséges intelligenciával hoznak létre vagy dolgoznak át műalkotásokat, egészen érdekes módon működnek. Megtanítják azt az emberi művészetre úgy, hogy megmutatják neki az elmúlt 1500 év több millió művészeti alkotását, amelyekből ihletet meríthet.

A mesterséges intelligencia megtanulja megkülönböztetni a művészetben azokat a művészi elemeket, amelyek emberi érzelmeket váltanak ki, és ezeket az információkat arra használja fel, hogy egyedülálló művészi stílust alakítson ki, amihez hasonló sehol nincs.

Generált műalkotások

Az elmúlt néhány évben megjelent, mesterséges intelligencia által létrehozott műalkotások többsége az algoritmusok egy osztályát használta, amelyeket generatív ellentétes hálózatoknak neveznek. Ezeket az algoritmusokat először Ian Goodfellow informatikus mutatta be 2014-ben. Azért nevezik az algoritmust „ellenállónak”, mert két oldaluk van. Az egyik véletlenszerű képeket generál; a másikat a betáplált információn megtanították arra, hogyan kell megítélni ezeket a képeket, és eldönteni, melyik illik a legjobban az első ötlethez.

Egy művész az elmúlt 500 év portréit betáplálhatja egy generatív mesterséges intelligencia algoritmusba, melyek ezután megpróbálják utánozni ezeket az információkat, és egy sor képet állítanak elő. A művésznek át kell szűrnie ezeket a képeket, és ki kell választania azokat, amelyeket használni szeretne.

A Dalle2 egy hasonló képgeneráló oldal, ahol a leírás begépelésével bármilyen képet készíthetünk. Egy Ramesh Devasi nevű felhasználó írt néhány útmutatót a népszerű festési stílusokról, és a rendszer legenerált néhány rendkívül mulatságos fotót hisztérikusan nevető Mona Lisáról vagy épp reneszánsz Brekiről, a békáról.

Játssz te is műalkotásokkal a Szoftver.hu remek képszerkesztő programjai segítségével!

 

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!