Eliminációs diéta a kutyád ételallergiájának megoldására (x)
Eliminációs diéta a kutyád ételallergiájának megoldására (x)

www.barfshop.hu

2023. 01. 16.
Mindannyian ismerünk olyan embereket, akiknek oda kell figyelniük arra, hogy mit esznek. Egy barát fia nem tolerálja a tehéntejet, míg a munkatárs a földimogyoró közelébe sem mehet. Sajnos a háziállatoknak ugyanúgy problémáik lehetnek bizonyos élelmiszerekkel és összetevőkkel, mint az embereknek.

Ez egy PR cikk

Ha a kutyádnak vagy a macskádnak rejtélyes tünetei vannak, például viszketés, bőrpír, zsíros bőr, puffadás, hányás vagy hasmenés, akkor elég nagy a valószínűsége annak, hogy ételallergia vagy -intolerancia áll a háttérben. Ilyen esetekben a legtöbben eliminációs étrendhez folyamodnak, amely hatékonyan segít azonosítani az allergiás tüneteket kiváltó táplálékokat.

Eliminációs diéta nyers etetéssel

Mint ahogy azt már fentebb is írtuk, a kizárásos diéta lényegében a kutya étrendjének az alapoktól történő felépítését jelenti, amelyre nagyszerű alternatívát biztosíthat a BARFSHOP.hu-nál is kapható fagyasztott húsok kutyáknak történő adagolása. Első lépésként válassz egy olyan húsfélét, amellyel a kedvenced korábban egyáltalán nem találkozott - ez lehet nyúl, bárány, vagy akár ló is - és nyolc hétig kizárólag ezt fogyaszthatja! Fontos, hogy ettől még a kutyáknak való jutalomfalatok megválasztásánál se térj el! Ez alatt a két hónap alatt a kutyusod szervezete megtisztul az allergénektől, és ezáltal a tünetei is fokozatosan kezdenek elmúlni.

Mennyiség tekintetében az az ökölszabály, hogy a kapott ételnek a 10 kg feletti felnőtt kutyáknak a testsúlyuk 2%-át kell kitennie. A kisebb testű kutyák esetén ez a szám pedig 4-5%-ra módosul.

Hogyan zajlik ez a nyolc hét?

A diéta első hetében a napi ételmennyiség körülbelül 40%-át a darált csontos húsoknak kell kitennie, a maradék 60%-nak pedig fele-fele arányban színhúsnak és egyféle reszelt zöldségnek kell lennie. A következő héten már a kiválasztott állat belsőségeit is belecsempészheted a kutyusod eledelébe. Így viszont a reszelt zöldség mennyiségét kicsit visszább kell venni.

Ragaszkodj ehhez az adagoláshoz a nyolcadik hét végéig, és, amint ez letelt kezdj el ismét egy nyolc hetes periódust, báránnyal, marhával vagy olyan hússal amelyet az eliminációs diéta előtt lehetőleg még nem fogyasztott! Abban az esetben, ha ismét megjelennek a tünetek, akkor már tudni fogod, hogy mi okozza őket. Így fokozatosan sikerül majd meghatározni azt a 3-4 fajta húst, amelyet nyugodt szívvel adhatsz az allergiával vagy ételintoleranciával küzdő kutyusodnak.

A főtt diéta is hatásos lehet

Természetesen a kiválasztott hús főtt formában történő alkalmazása is ideális lehet az eliminációs célokra, mivel teljes kontrollt biztosít az összetevők felett. Fontos azonban, hogy a darált csontos készítményeket tilos megfőzni!

Ha nem enyhülnek a tünetek, akkor ideje állatorvoshoz fordulni

Ha a kutyád hajlatai az eliminációs diéta ellenére továbbra is pirosak, a füle váladékozik, vagy rágcsálja a mancsait, akkor biztosra veheted, hogy nem ételallergiás. Ebben az esetben olyan szakembert kell keresned, akinek a környezeti allergia a szakterülete.

 

(Fizetett PR cikk)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!