Immár 19. alkalommal rendezték meg 2022. február 8-án több mint 200 ország részvételével a Biztonságos Internet Napot. Bár ez egyetlen nap, de ilyenkor egész februárban egyre több fórumon beszélnek a tudatos és biztonságos internethasználatról. Folyamatosan számos olyan eszköz és törvény születik, amelyről a felhasználók nagy része nem tud, hiszen ez egy olyan világ, amelyet nem egyszerű nyomon követni nemcsak eszközhasználati, hanem jogi téren sem.
Dr. Baracsi Katalin infokommunikációs szakjogász, közösségimédia-tréner 13 éve elkötelezetten tesz azért, hogy a felhasználók közül minél többen tudatosan és felelősen mozogjanak az online térben. A szakember szerint a tudatos médiafogyasztásra nevelés elsődlegesen a digitális világbeli biztonságot jelenti, offline kikacsintásokkal és megfelelő értékrend átörökítésével. Nemrégiben az M5 televíziós csatorna „Ez itt a kérdés!” című műsorában az úgynevezett „felejtés jogáról” beszélt, amely kapcsán megkerestük, hogy mutassa be bővebben, mi ennek a célja és mit is jelent ez pontosan:
„A felejtés jogának elsődleges célja a magánszemélyek védelme. A hamis vagy elavult adatok károkat okozhatnak számukra, így ez az elv a következmények alóli mentesítést célozza meg. 2014-ben az Európai Unió Bírósága döntésében kimondta, hogy az érintett kérésére a Google köteles törölni a róla szóló találatokat.”
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »