Az eddig ismert legtávolabbi galaxist fedezték fel csillagászok
A CEERS-93316 nevű galaxis a számítások szerint 235 millió évvel az Ősrobbanás után jöhetett létre
Az eddig ismert legtávolabbi galaxist fedezték fel csillagászok

Illusztráció( Forrás: Shutterstock/PuzzlePix)

2022. 08. 09.
Csillagászok a James Webb Űrteleszkóp segítségével az eddig ismert legtávolabbi galaxist fedezték fel. A galaxis tudósok szerint az univerzum korai időszakának ékes bizonyítéka, amely számításaik szerint körülbelül 235 millió évvel az Ősrobbanás után jöhetett létre.

A CEERS-93316 névre keresztelt galaxis még az első csillagok létrejöttét, vagyis az úgynevezett kozmikus hajnalt megelőző korszakból származik.

A kozmikus hajnal 250 millió évvel az Ősrobbanás után vette kezdetét, amikor az univerzum még tele volt hidrogénfelhőkkel, melyekből az első csillagok is létrejöttek.

Az ősrobbanást követő egy milliárd évben szép sorjában minden, az univerzumban fellelhető képződmény elkezdett kialakulni, ideértve a csillagokat, a galaxisokat és az űrport.

Az újonnan felfedezett galaxis tehát az univerzum ezen korai időszakából származik a kutatók szerint.

(IsraelNationalNews/Hetek)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!