Audato és Ieda Denardit egy São Pauló-i bíróság 2026 áprilisában 50 nap elzárásra ítélte azért, mert a bíró szerint a szülők nem megfelelően teljesítették a gyerekek nevelését azzal, hogy a 11 és 15 éves lányok magántanulóként tanulnak otthon. A bíró annak ellenére ítélte el a házaspárt, hogy az esetet feltáró ügyész a bizonyítékok és a tanúmeghallgatások után maga kérte az ügy megszüntetését. A bíró indoklásában úgy érvelt, hogy „intellektuálisan elhanyagolták” a gyerekek nevelését, mert az átadott tananyagban nem voltak „gender és szexuális nevelési anyagok”. Azt is felrótta, hogy a két lány kifejezte, a „trap” vagy „sertanejo” nevű zenei stílusok nem tetszenek nekik, ami szerinte azt bizonyítja, hogy
a két lánynak nem tanították meg a „kulturális toleranciát és a sokszínűséget” sem.
Azért is igen fura a bíró ítélete, mert a meghallgatások alatt kiderült, hogy a két lány oktatását nemhogy elhanyagolták volna a szüleik, hanem igen szigorú napirend alapján folyamatosan képezték őket. A gyerekek kiváló zongoristák, és több nyelven beszélnek. A bíró szerint a szülők „bábként használják a lányaikat egy ideológiai küzdelemben, és alávetik őket egy nem szabályozott oktatási módszernek, amelynek a hatékonysága és a minősége elmarad a brazil jogi rendszer által előírt mértéktől, azzal együtt, hogy teljesen kizárja az állam részvételét.”