Illusztráció( Forrás: Shutterstock/PuzzlePix)
Ennek során egy megtermékenyített petesejtet és spermiumot kombinálnak egy másik petesejttel, amelyet egy olyan donor nőtől vesznek, aki nem szenved a betegségben.
David Jones professzor, az Anscombe Bioethics igazgatója aggodalmát fejezte ki, hogy az eljárás a „dizájnerbabák” csúszós lejtőjére vezetheti az országot:
"Ezek bizonyos értelemben genetikailag módosított gyermekek. Ez is egy olyan határ, amely más dolgokhoz fog vezetni, attól tartok".
A módszer már egy évtizede legális az Egyesült Királyságban - de ez az áttörés az első alkalom, hogy a mitokondriális betegség megkerülésére használják.
Az eljárás sikeres próbálkozásai során eddig nyolc gyermek született. Néhány szülő névtelenül megosztotta „mély háláját”, amiért gyermekeik egészségesen születtek: „A mitokondriális betegség okozta érzelmi teher lekerült, és helyette remény és öröm van” - mondta egy anya a BBC-nek.
„Minden gyermek Isten ajándéka” - értett egyet Jones professzor - „de fel kell tennünk magunknak a kérdést: mi is történik itt valójában?”.
(CN/Hetek)