Az amerikai és orosz elnök utoljára június 4-én beszélt egymással telefonon, az akkori lelkesedést pedig felváltották a szkeptikus hangok, sőt helyenként a fenyegető üzenetek. „Csalódtam benne, de ez nem jelenti azt, hogy befejeztem vele a kapcsolattartást” – mondta a BBC-nek a héten Putyinról az amerikai elnök. Trump azt is közölte, hogy 100 százalékos „másodlagos vámokat” vezet be Oroszországgal szemben, ha 50 napon belül nem jön létre békemegállapodás. Kiszivárgott egy korábbi, kampányidőszakban Putyinnak tett megjegyzése is, amelyben azt mondta, ha az oroszok bevonulnak Ukrajnába, „szétbombázom Moszkvát”. A bevonulás megtörtént, a bombázás – szerencsére – nem. Orosz véleményvezérek pedig a minap azon nevetgéltek, hogy a „Sátán-2” gúnynéven emlegetett Szarmat névre keresztelt interkontinentális ballisztikus rakétával el tudnák pusztítani a 8,8 milliós New Yorkot.
Vlagyimir Putyin mindenesetre a Reuters hírügynökség Kremlhez közeli forrásokból származó információi alapján nem tart Donald Trump bírálataitól, és a hírek szerint az orosz elnök további területeket akar elfoglalni Ukrajnában, míg el nem éri céljait: az orosz ajkú lakosság védelmét, a megszállt területek megtartását, a megtámadott országot deklaráltan távol tartani a NATO-tól. A vezetők ilyen stílusú kommunikációja mindenesetre nem okoz megnyugvást a békét váró állampolgárokban, de az sem feltétlenül, hogy az amerikai elnök hétfőn bejelentette: több milliárd dollár értékű fegyverszállítmányt küld Ukrajnának, aminek árát az európai szövetségesek fizetik ki. A szállítmányban többek között Patriot rakétarendszerek szerepelnek.
Kárpátalját közben egy magyar katona, Sebestyén József halála rázta meg, akit a több magyar médiumhoz is eljuttatott telefonos felvételek szerint ukrán sorozótisztek úgy megvertek, hogy belehalt a sérüléseibe. A videón – melyet testvére is megosztott – az látható, hogy a férfi négykézláb mászik egy katonai táborban.
Pünkösd után: a karizmák titkai
Hogyan alakult a Szentlélek ajándékainak megítélése az elmúlt 2 ezer évben »
Átmenvén a siralom völgyén
Trianon túlélése és ami ebből következik »
Sávuot: a törvényadás ünnepének eredete
Az Ószövetség egyik legjelentősebb nemzeti és vallási ünnepe volt – de az Újszövetség egyik meghatározó eseménye is ezen az ünnepen történt »