A washingtoni Capitolium épületében öt órán keresztül faggatta a kongresszus Shou Zi Chew szingapúri vállalkozót, a TikTok elnök-vezérigazgatóját. A tárgyaláson elsősorban arra voltak kíváncsiak, hogy milyen adatokat gyűjt a kínai központú ByteDance anyavállalathoz tartozó applikáció, és azokat mire használja. Tekintettel az amúgy is igen kiélezett kínai–amerikai kapcsolatokra, a jelenlegi szituáció csak ráerősített arra a gyanakvásra, miszerint az applikáción keresztül a kínai titkos szolgálat információkat gyűjt a kormánya számára. Shou tagadta, hogy a platform bármilyen kapcsolatot is ápolna a Kínai Kommunista Párttal. Leszögezte, hogy „az amerikai adatokat amerikai földön, egy amerikai vállalat segítségével és amerikai személyzet felügyelete mellett tároljuk”. Érvei azonban nem győzték meg az amerikai képviselőket.
Egyre többen tiltanák be 2020-ban India tiltotta be az alkalmazás használatát az országban adatvédelmi, valamint nem megfelelő tartalmi okokra hivatkozva.
A Forbes értesülései szerint azonban a korábbi 150 millió felhasználó adatai továbbra is elérhetőek a ByteDance és a TikTok alkalmazottai számára.