Szabadon engedtek 100 elrabolt keresztény diákot Nigériában
Több mint 250 gyermeket raboltak el a St Mary's katolikus iskolából a múlt hónapban
Szabadon engedtek 100 elrabolt keresztény diákot Nigériában

Forrás: Shutterstock/PuzzlePix

2025. 12. 08.
A hatóságok szerint körülbelül 100 gyermeket, akiket múlt hónapban raboltak el egy közép-nigériai katolikus iskolából, szabadon engedtek. A többi elrabolt kisdiák sorsáról egyelőre nincs hír.

A nigériai Niger állam rendőrfőnöke, Adamu Abdullahi Elleman, és Bulus Dauwa Yohanna püspök, aki a katolikus közösség helyi vezetőjeként az iskolaért felel, egyaránt azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy megerősítést kaptak a diákok szabadon bocsátásáról.

Lényegre törünk! Bár sokan próbálják elhallgattatni közös értékeinket, de nem hagyjuk! Kérjük, fizessen elő Ön is, hogy jövőre is folytatni tudjuk ezt a munkát: részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.

Elmondták, hogy a kormány nemzetbiztonsági tanácsadója tájékoztatta őket arról, hogy

a gyermekek hétfőtől újra együtt lehetnek szüleikkel.

Összesen 303 iskolás gyermeket és 12 tanárt raboltak el fegyveresek a nigériai Niger államban, Nigéria észak-közép részén található katolikus St. Mary's School iskolából a múlt hónapban. Ahogy arról korábban beszámoltunk, 50 gyermeknek már korábban sikerült elmenekülnie fogvatartóitól. 

A 100 iskolás gyermek szabadon bocsátásának részletei továbbra sem tisztázottak, többek között az sem, hogy tárgyalások vagy erőszakos eszközök révén sikerült-e elérni, és hogy fizettek-e váltságdíjat.

A szomszédos Nasarawa állam kormányzója, Abdullahi Sule a helyi médiának elmondta, hogy a szövetségi kormány kulcsszerepet játszott a szabadon bocsátásukban, hozzátéve, hogy a biztonsági okokból a háttérben folyó erőfeszítéseket nem lehet nyilvánosságra hozni.

Az észak- és közép-nigériai legutóbbi támadássorozatban egyre gyakrabban kerülnek célkeresztbe iskolák és imaházak.

A november 21-i St Mary's elleni támadást néhány nappal korábban tömeges emberrablások előzték meg: november 18-án két ember meghalt és 38-at elraboltak a Kwara állambeli templom elleni támadás során, egy nappal korábban pedig két ember meghalt és 25 muszlim diákot raboltak el a Kebbi állambeli lányiskolából.

A Kwara és Kebbi államban elrabolt személyeket azóta mind kiszabadították.

(BBC/Hetek)

.

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!