Spanyolország és Anglia minden idők legforróbb júniusán van túl, de perzselő hőséget regisztráltak számos más országban is a kontinensen. A spanyol időjárás-jelentő szolgálat, az Aemet szerint szélsőségesen meleg hónapot zárt az ország, mely messze meghaladta a júliusi és az augusztusi átlaghőmérsékleteket. Angliában 1884 óta nem mértek ilyen forró júniust, akkor kezdték rögzíteni az átlaghőmérsékleteket. Portugáliában rekordot döntött a forróság, volt, ahol 46,6 Celsius-fokot is mértek. Törökország több mint 50 ezer ember evakuálására kényszerült a szélsőséges időjárás miatt kitörő több száz bozóttűz miatt az elmúlt napokban.
A hőhullámot Franciaország sem úszta meg, itt is rekordot döntött az éjszakai és a nappali júniusi hőmérséklet is. A párizsi Eiffel-torony tetejét be is kellett zárni július első két napjára a hőség miatt, holott ehhez hasonló intézkedésre korábban még soha nem került sor. Tizenöt francia régióban vörös riadót rendeltek el a meleg miatt, és közel kétezer oktatási intézményt zártak be. Olaszországban számos régióban megtiltották a kültéri munkavégzést, miután a szélsőséges forróság életekbe is került, többen hőgutába haltak bele Katalóniában, Szicíliában és Torinóban. Volt, aki az autójában, mások az utcán sétálva vagy az intenzív hőség által okozott viharokkal járó villámárvizekben lelték halálukat. Görögországban is 44 Celsius-fok fölé csúszott a hőmérő higanyszála a napokban, amely számos erdőtűzhöz vezetett az Athénhoz közeli partvidéki városokban, több otthont is a földdel téve egyenlővé.
Megnőtt a kórházak forgalma is, a páciensek nagy része kiszáradással küzdő idős ember.
Pünkösd után: a karizmák titkai
Hogyan alakult a Szentlélek ajándékainak megítélése az elmúlt 2 ezer évben »
Átmenvén a siralom völgyén
Trianon túlélése és ami ebből következik »
Sávuot: a törvényadás ünnepének eredete
Az Ószövetség egyik legjelentősebb nemzeti és vallási ünnepe volt – de az Újszövetség egyik meghatározó eseménye is ezen az ünnepen történt »