A Republique (azaz Köztársaság) teret szintén annyi sátrazó bevándorló lepte el, hogy a szerkesztőségben valakiből óhatatlanul kibuggyant a csípős megjegyzés: biztosan a sátrakat forgalmazó Decathlon áll a migránsválság mögött.
Az identitászavar, szebben mondva multikulturalizmus két évtizedes programját kontinensünkön az Egyesült Királyságban indították el.
London, majd hozzá felzárkózva Párizs és más nyugati nagyvárosok sorra rogytak térdre a bevándorlás azóta is megállíthatatlan hullámai előtt. A mi régiónk számos vezetője, köztük a magyar miniszterelnök a legutóbbi menekülthullám idején rendületlenül ellenállt az áradatnak, amiért többek fasiszta és más, hasonlóan hízelgő jelzőkkel illették nyugaton.
Aztán több véres terrorcselekmény, nők elleni tömeges zaklatások, felfordult városok, no-go zónák és gazdasági problémák láttán most az EU vezetői hirtelen feltalálták a spanyolviaszt. Amiért korábban a mi vezetőinket szidták, most úgy tálalják, mint saját ötletüket. Magyar viszonylatból az elmúlt évek után kevés nevetségesebb látványt lehet elképzelni, mint ahogy nyugaton immáron balos pártok igyekeznek a jobboldali riválisaikat túllicitálni a migráció szigorítása terén.
„Ne pénzért imádkozz, hanem a világért” – így írt médiatörténelmet Pat Robertson
Az amerikai tévés személyiség műsora 60 éve fut »
„Kell egy biztonságos hely, ahol megélhetjük a fájdalmat”
Mélységek és magasságok: beszélgetés Sterczer Hildával, Erőss Zsolt özvegyével »
A pünkösdi tűz fogadtatása a XX. századi Európában
A keresztényüldözések története (31. rész) »