Hetek hetilap vásárlás
Meghaltam az interneten
Újra a dobogó legfelső fokán

1999. 10. 30.
A Kiss Ferenc-Büki Ernő páros nyerte az idei ralibajnokságot, a Subaru Impreza WRC-vel. Ezzel megvédték bajnoki címüket az ifj.Tóth János és Tóth Imre párossal szemben. A győztes páros pilótája, Kiss Ferenc szerint ez az év sokkal nehezebb volt mint a tavalyi.

– Az év elején nem tudtuk a legjobb formánkat hozni, Esztergomban lassúnak
bizonyultunk, majd egymás után négy futamon győztünk. A kövekkel és farönkkel tarkított
versenyen önhibánkon kívül nem szerepeltünk jól – mondta.

– Köveket és farönköt említettél. Hogy is volt ez ?

– Valakik jóvoltából Veszprémben a 15. gyorsasági szakaszon került elénk két
nagyméret? szikla. Nem sikerült megállítani minket, ezért a 18. gyorson újból
ugyanott, pár méter eltéréssel megint egy sziklával találkoztunk. Itt már
megijedtem. A Budapest-ralin gyengébben is mentünk, ott már egy kicsit féltünk. Vajon
mi lett volna, ha vezetünk… A Miskolc-ralin a harmadik gyorson egy jobbos kanyarban,
ahol csak egy nyomban lehet fordulni, téglányi kövek voltak elhelyezve. Eredménye egy
jobb első defekt és mínusz 57 másodperc. Másnap felröppent a hír, hogy törlik a hármas
gyorsot. Valakik nagyon nem akarták, hogy célba érjünk. Az utolsó szakasz egyik bal
és jobb kanyarkombinációjában ismét megjelent a "kaszás", egy tudatosan
elfektetett telefonpózna képében. Ezt is megúsztuk!

A Mecsek-rali felkészülési ideje alatt az egyik helyszínen – a Remeteréten – egy
"rajongó" a következőt írta fel egy táblára: "Janika élt 33 évet". Egy másik
helyen az aszfaltra volt felfestve: "Janika megdöglesz!" De az interneten is dúlt a
Elsősorban a yoember nev? hozzászóló került a támadások kereszttüzébe, aki azt
állítja, hogy 6 éve sportbíró és pontosan tudja, kik állnak a hátterében.

A bajnok páros navigátora felhívást intézett a szurkolókhoz: "Tisztelt rali rajongók!
Minden sportágban előfordulnak úgynevezett szurkolóbalhék. Rengeteg Janika drukkerrel
találkoztam, beszélgettem. Ezeket a tetteket nem szurkolók követik el. Tisztelt
gyilkosok! Lehet, hogy minket megöltök, de lehet, hogy velünk együtt halálosan
megsebesítitek a ralit is. Kedves szurkolók! Mindegy, hogy kinek szurkoltok, fogjatok össze
– nem értünk, a raliért. Higgyétek el, ha további balhék lesznek, a 2000. versenyévadban
jelentős szponzorok fognak távozni a raliból. Kérlek benneteket, ne akarjatok visszavágni!
A két tábor ne gyűlölködjön egymással. Úgy gondolom, minden versenyzőpáros megérdemel
ennyit".

Az utolsó futamon, a Mol Mecsek-ralin azonban minden simán ment. A nézők
fegyelmezetten vettek részt a versenyen, egy-két berohanáson és bekiabáláson kívül
más nem történt.

A Mecsek-rali az egyik legközkedveltebb helyszíne a magyar ralibajnokságnak, ám öt éve
nem volt tétje a versenynek. A két páros érdekében a szövetség felajánlotta, ha
mindketten visszalépnek a záró fordulótól, mindkét páros megkapja a bajnoki aranyérmet.
Feri és Janika azonban versenyezni akart.