„A hazai gyermekvédelmi rendszer 2010 utáni átszervezésének egyik fő célja volt a nevelőszülők számának növelése. Sajnos azóta sem emelkedett a nevelőszülők száma, ellenben nőtt a szakellátásba kerülő gyermekeké. Azaz továbbra is hiányzik a rendszerből legalább kétezer nevelőszülő ahhoz, hogy a deklarált cél teljesüljön, azaz a 12 év alatti, szakellátásba vett gyerekek lehetőleg ne gyermekotthonba, hanem nevelőszülőkhöz kerüljenek” – idézte fel lapunknak a Csemete Nevelőszülői Hálózat szakmai vezetője, Szilágyi Sándor.
Hozzátette: mivel a szakellátásban nincs elég férőhely, az érintett gyerekek egy részét nem lehet kiemelni a családjukból, és várólistára kerülnek – információink szerint csak Borsodban mintegy 130 gyerek vár arra, hogy kikerüljön az őt súlyosan veszélyeztető családjából. Ha pedig újszülöttről van szó, aki a védőnői jelzés alapján nem adható haza, akkor a baba könnyen a kórházban ragad.
Mint azt két éve is megírtuk, országosan mintegy 300-ra tehető a kórházban élő olyan csecsemők száma, akiknek egészségi állapota ezt nem indokolja. Számuk annak ellenére sem csökkent, hogy egy tavalyi jogszabály kimondta: azokat az újszülötteket, akik iránt hat hétig nem érdeklődnek a vér szerinti szüleik, örökbe adhatónak lehet nyilvánítani. Ennek révén – a kulturális tárca adatai szerint – a 300 kórházban élő csecsemőből 59 vált örökbeadhatóvá, de a kikerülők helyére folyamatosan új babák jönnek.
Pünkösd után: a karizmák titkai
Hogyan alakult a Szentlélek ajándékainak megítélése az elmúlt 2 ezer évben »
Átmenvén a siralom völgyén
Trianon túlélése és ami ebből következik »
Sávuot: a törvényadás ünnepének eredete
Az Ószövetség egyik legjelentősebb nemzeti és vallási ünnepe volt – de az Újszövetség egyik meghatározó eseménye is ezen az ünnepen történt »