Aokan azt gondolják, hogy Bill Haley (a rock’n rollal) vagy a Beatles (globális hatású rockzenéjével és a Beatles-jelenséggel), netán a kevésbé ismert Andrea True és Gregg Diamond (a diszkózene elindításával) a popzene legnagyobb hatású szereplői. Persze a felsoroltak – különösen a Beatles – óriási hatást gyakoroltak a nyugati kultúrára. De ha a mai popzenére nézünk, egyetlen más zenekar hatása sem olyan szembetűnő, mint az 1970-es években megalakult Kraftwerké.
A négytagú együttes nélkül nincs népszerű elektronikus zene, nem terjed el a szintetizátorhasználat, a vokóderrel torzított énekhang, de sajátos ritmushasználatuk miatt a hip-hop sem, amely ma a könnyűzene legnépszerűbb, a streaming szolgáltatásoknak köszönhetően legtöbbet hallgatott vállfaja – már a rockzenét is megelőzve.
Mindez a popzene történetében szinte példátlanul egyedi, az elődökhöz nem szervesen kapcsolódó, kimértségében, megjelenésében is a pop-rock viselkedési normáival szakító német zenekar művészetének köszönhető. Az együttes egyik alapítóját és meghatározó tagját, Florian Schneidert gyászolja ezekben a hetekben megannyi híres énekes, együttes, zenész.