Bírálói szerint Carrie Johnson hatalma férje, Boris Johnson, a brit miniszterelnök fölött a középkori francia udvari viszonyokat idézi, ahol az éppen regnáló király ágyasai könnyen el tudták tüntetni az útból egy kis manipulációval ellenfeleiket. A nagy hatalmú politikusok feleségei, teljesen érthető módon, bizonyos mértékig hatással vannak a közügyekre – így volt ez Michelle Obama vagy akár Samantha Cameron, illetve Cherie Blair esetében is, ám ezeknél a hölgyeknél sosem háborodott fel a közvélemény oly mértékben, ahogy az az elmúlt két évben többször is megtörtént Carrie Symonds bizonyos lépéseivel kapcsolatosan.
Az első nagy botrány akkor robbant ki, amikor kiderült, hogy a Downing Street 11. szám alatti miniszterelnöki lakosztályt a Konzervatív Párt kasszájából Ms. Symonds fényűző igényei szerint felújíttatták. Carrie a pazarlást szóvá tevő etikai bizottság akkori elnökét, Helen McNamarát próbálta „megbüntetni” azzal, hogy rábeszélte „BoJo”-t, hogy menessze a hölgyet, aki ellen egyébként szakmai kifogást nem nagyon lehetett emelni. McNamara már korábban is jelezte, hogy a miniszterelnök partnere kicsit extravagánsan gazdálkodik a közpénzekkel a miniszterelnöki rezidencia egyébként minden elnökváltáskor esedékes felújítása során, a hölgy és Boris Johnson között pedig már eleve elég feszült volt a viszony az egyik konzervatív miniszter, Priti Patel sajtómegnyilvánulásai miatt is, aki több más politikust is megsértett. Mivel McNamara nem volt hajlandó elengedni a kérdést, kapcsolata a miniszterelnökkel egyre feszültebbé vált.
Így aztán, amikor az etikai bizottság úgy döntött, hogy a megengedett keret fölötti költségeket Johnsonéknak ki kell fizetniük, McNamara nem várta meg, amíg elindul ellene a támadás, hanem benyújtotta lemondását, és átigazolt a Premier Ligába mint vállalati ügyek igazgatója, végleg befejezve ezzel közszolgálati pályafutását.