Hetek hetilap vásárlás
Vihar a Graznál
Folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája

1999. 09. 25.
Az unalmas nyitány után igen - csak élvezetesre sikeredett a Bajnokok Ligája (BL) második fordulója. Igaz, magyar szempontból csak vegyesnek mondható a csoportküzdelmek legújabb felvonása.

Andreas Schmidt, a német Hertha BSC játékosa látványos mozdulattal rúgja el
a labdát Gianfranco Zola, az angol FC Chelsea játékosa előtt. Német bravúr
    Fotó: MTI

Phil Neville, a Manchester United brit labdarúgócsapat játékosa Günther
Neukirchnerrel, a Sturm Graz osztrák csapat játékosával harcol a labdáért. Angolos
győzelem    Fotó: MTI

Amíg Király Gábor és Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 2–1-re verte az angol
Chelsea-t, addig Korsós Györgyöt és Szabics Imrét soraiban tudó Sturm Graz hálát
adhat az égnek, hogy csak három gólt kapott a világ legjobb csapatától, a Manchester
Unitedtől.

Az Arnold Schwarzenegger támogatásával felépített grazi stadionban a hazai csapat nem
titkolt célja a 0–0-ás eredmény kihúzása volt. Nem sikerült.

A tizenhatodik percben David Beckham szabadrúgását csak átmenetileg fejelték ki a védők,
a kipattanó labdát Roy Keane 29,5 méterről 97 km/órás sebességgel bombázta a
keresztléc alá (1–0).

A harmincegyedik percben Beckham jobboldali szöglete után Dwight Yorke bólintott hét méterről
a hálóba (2–0). Mindkét gólban jelentős szerepet vállalt a lengyel portás,
Kazimier Sidorczuk. A harmincötödik percben Yorke kiugratására Cole és Beckham
egyszerre startolt, s előbbi lőtte el a labdát a tehetetlen kapus mellett (3–0).

A második félidő elején a Sturm megpróbálta csökkenteni hátrányát. A
negyvenkilencedik percben Phil Neville buktatta Tomica Kocijant. Az olasz bíró
tizenegyest ítélt. A büntetőt azonban Ivica Vastic a holland kapus, Edmound Van Der
Gouw kezébe gurította. A 17 ezer osztrák szurkolónak arcára fagyott a mosoly.

Korsós György a hetvenegyedik percben csereként lépett pályára, míg Szabics Imre ezúttal
sem kapott lehetőséget. A végeredmény ezután már nem változott.

A Sturm Graz BL-mérlege az újabb vereséggel tovább romlott. Az osztrák bajnok nyolc mérkőzés
alatt mindössze két gólra és egy döntetlenre volt képes, míg huszonegy kapott góllal
büszkélkedhet. A negatív teljesítménnyel a helyi sajtó sem elégedett, különösen
Sidorczuk és Vastic játékát érte nagy kritika. A grazi csapatot a Marseille és a
Manchester ellen nyújtott gyenge játéka után legfeljebb csak a jegyekből befolyó 13
millió schillinges bevétel vigasztalhatja.

A hét egyik legjobb mérkőzésén a Hertha BSC 2–1-re győzte le az angol Chelsea
csapatát. A továbbjutás szempontjából sorsdöntő találkozón Király Gábor
kilencven percen keresztül remekelt, míg a sérült Dárdai Pál az átlagosnál
valamivel jobban játszva nyolcvan percet töltött a pályán.

A találkozó hőse az iráni Ali Daei volt, aki parádés csatárteljesítménnyel két gólt
szerzett. Hiába támadott ezután többet a vendégegyüttes, a Hertha tartalékos védelme
állta a sarat, így a Chelsea-nek csak a szépítés sikerült. A Hertha sikerét a német
újságok a 107 éves klub legnagyobb diadalának vélik.