Több mint 70 évvel a holokauszt után újra súlyosbodik az antiszemitizmus problémája Európában. Egyes vélemények szerint olyan verbális és fizikai támadások fordulnak elő, amelyekről sokan nem gondolták volna, hogy a 2. világháború után újra megjelennek a kontinensen. Az 1930-as évekhez képest azonban lényeges különbség, hogy Nyugat-Európában nem a hagyományos szélsőjobboldali pártok jelentik a legnagyobb fenyegetést a zsidóságra nézve. A kontinensen élő zsidók helyzete főleg a muszlim bevándorlók miatt változott meg, akik közül sokan zsidógyűlölő kultúrából érkeztek. Emellett baloldali körökre lett jellemző az antiszemitizmus, amelyek a népes muszlim tábor szavazatait igyekeznek megszerezni. A baloldaliak antiszemitizmusa leginkább Izrael-ellenességben nyilvánul meg, amiről előszeretettel hangoztatják, hogy nem antiszemitizmus, „csak” a zsidó államot bírálják.
A muszlim bevándorlóktól érkező fenyegetést az Európai Unió Alapjogi Ügynökségének (FRA) a felmérése is alátámasztja, amelyet 2012-ben az antiszemitizmusról készített. A kutatásból kiderül, hogy a válaszadók nagy része ellen szélsőséges iszlamista nézeteket vallók követtek el antiszemita támadásokat. Franciaországban ez az arány 53, Svédországban 51, Nagy-Britanniában 36, Németországban pedig 34 százalék volt. Ehhez képest sokkal kevesebben voltak azok, akiket szélsőjobboldaliak részéről ért atrocitás – Franciaországban például csak 4, Svédországban 5, Nagy-Britanniában 7, Németországban pedig 11 százalék volt az arányuk. A felmérésből az is egyértelmű, hogy a zsidógyűlölet mára inkább baloldali jelenséggé vált, főleg Nyugat-Európában. A megkérdezettek szerint Franciaországban az antiszemita incidensek 18, Svédországban 25, Nagy-Britanniában 14, Németországban pedig 9 százaléka baloldaliak számlájára írható.
Egyes szakértők úgy vélik, ha a jelenlegi tendencia folytatódik, fennáll a veszélye annak, hogy egyes kisebb zsidó közösségek, amelyek közül némelyek több mint 2000 éve léteznek az adott helyen, teljesen eltűnnek. Több országban a zsidók már az utcára lépve szembesülnek a muszlim bevándorlóktól jövő gyűlölettel. A svédországi Malmőt, amelyet a legellenségesebb, legantiszemitább városnak tartanak Európában, több zsidó is kerüli. Amikor közülük néhányan felhozták a problémát a város polgármesterének, ő csak annyit javasolt nekik, hogy ne viseljék a zsidó fejfedőt, ne mutassák ki zsidó hitüket, valamint azt, hogy bármi közük lenne Izraelhez. Nem jobb a helyzet Hollandiában sem, ahol a marokkói bevándorlók olyan arab nyelvű tévéműsorokat néznek, amelyekben a zsidók és Izrael ellen uszítják őket.