Koreai szekta, anyagi összeomlás és a rejtélyes nagyapa: újabb részletek derültek ki a Sindzó-gyilkosságról
Bosszút akart állni a japán kormányfő nagyapja miatt
Koreai szekta, anyagi összeomlás és a rejtélyes nagyapa: újabb részletek derültek ki a Sindzó-gyilkosságról

Tecuja Jamagami, Abe Sindzó gyilkosa.(Forrás: Youtube/KOMPASTV)

2022. 07. 12.
Tecuja Jamagami nem politikai okból gyilkolta meg Abe Sindzó volt japán miniszterelnököt, és kiderült, hogy nem is a kormányfő volt az elsődleges célpontja.

A 41 éves japán férfit a merénylet után azonnal elfogták és letartóztatták. Jamagami együttműködik a hatóságokkal, de nem bánta meg, hogy meggyilkolta Abe Sindzót.

Jamagami elmondása szerint azért ölte meg a volt miniszterelnököt, mert az édesanyja évtizedek óta tagja az eredetileg dél-koreai Egyesítő Egyháznak, és a nő az évek során pénzzel támogatta a vallási csoportot, amíg a családja tönkre nem ment anyagilag.

A férfi haragudott a volt kormányfő nagyapjára, Nobuszuke Kisire, aki 1957 és 1960 között volt Japán miniszterelnöke. Jamagami úgy gondolta, hogy Nobuszukének nagy szerepe volt abban, hogy az Egyesítő Egyház Japánban is terjeszkedni tudott, ezért úgy döntött egy évvel ezelőtt, hogy Nobuszuke unokáján, Abe Sindzón áll bosszút.

Nehezteltem egy bizonyos vallási csoportra, és
úgy gondoltam, hogy Abe volt miniszterelnöknek szoros kapcsolata volt ezzel a csoporttal. Az anyám bekerült a KÖZÖSSÉGBE, és nagy összegű adományokkal támogatta, a családi életem PEDIG tönkrement”

- mondta Jamagami.

A merénylő még ki is próbálta a volt miniszterelnök beszéde előtt néhány órával a házi készítésű fegyverét az Egyesítő Egyház narai épületén.

A dél-koreai vallási csoport japán hivatalának vezetője meglepőnek nevezte, hogy Jamagami neheztelt az Egyesítő Egyházra, és emiatt döntött úgy, hogy megöli a volt miniszterelnököt, azt viszont elismerte, hogy Jamagami édesanyja valóban havonta egyszer részt vesz a közösség rendezvényein.

Nagy különbség van aközött, hogy valaki
neheztel a szervezetünkre, és aközött,
hogy megöli Abe volt miniszterelnököt”

- nyilatkozta Tomihiro Tanaka.

A hivatalvezető szerint 2002-ben tudták meg, hogy Jamagami édesanyja nehéz anyagi helyzetbe került, de az okát nem tudták, ahogy azt sem, hogy ez hogyan érintette a családot.

Abe meggyilkolása pedig semmilyen módon nem kapcsolható össze a vallási csoport terjeszkedésével, hiszen Kisi semmilyen különleges intézkedést nem hozott azért, hogy támogassa az Egyesítő Egyházat - tette hozzá Tanaka.

Ahogy arról korábban írtunk, az Egyesítő Egyház alapítója, Moon Szun Mjung 2012-es haláláig nagy hírű evangélista volt, a követői pedig messiásként tekintettek rá, akinek az volt a feladata, hogy Jézus második eljövetelét elősegítse.

Moon élete során hatalmas gazdasági birodalmat hozott létre, mely a vallási tevékenység mellett kiterjedt a gyógyszer- és fegyvergyártásra, a bányászatra és a vegyiparra is. Az egyházvezető saját magáról is azt állította, hogy ő a messiás. A férfit magas szintű politikai kapcsolatai ellenére börtönbüntetésre ítélték adócsalásért az USA-ban.

(CNN / Hetek)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!