Senki sem szeret beteg lenni, ezért a leglogikusabb lépés a betegségek megelőzése. Ezer oldalról halljuk, hogy rohanó világunkban fontos lassítani és odafigyelni arra, mit viszünk be a szervezetünkbe, de ez csak akkor használ, ha ezt tényleg be is tartjuk. Viszont előfordul, hogy már ez sem elég: a megváltozott életkörülmények miatt az ételek alapanyagai nem tartalmazzák a szükséges mennyiséget mindabból az építőanyagból, amire szükségünk van.
Az immunrendszerünket erősíthetjük a bélflóra támogatásával (joghurtok, rostban gazdag zöldségek segítségével). Ha a növényekben található vitaminok nem bizonyulnak elégségesnek, az A-, B-, C- és D-vitamin-szintet különböző táplálékkiegészítőkkel emelhetjük. Persze mindennek érdemes alaposan utánajárni, hogy ne adagoljuk túl magunkat, és ne lépjenek fel komplikációk.
A magnézium hiánya olyan „érdekes” tüneteket produkálhat, mint magas vérnyomás, szapora szívverés, csontritkulás, depresszió, migrén stb. De szedése azok számára is segítség lehet, akik a memóriájukkal küzdenek, egyszerűen képtelenek megjegyezni dolgokat, pedig igenis szükségük lenne a jó emlékezőtehetségre a munkájuk vagy tanulás miatt. Ehhez érdemes mind a természetes megoldásokat, mind a táplálékkiegészítők segítségét igénybe venni. Egészséges vese birtokában nem kell a túladagolástól tartani, viszont ha antibiotikumot szedünk, vigyázzunk, hogy minimum három óra teljen el a két különböző tabletta használata között.