A Pozitív Attitűdformálás (PAF) Alapítvány által szervezett esemény már a külsőségeiben eltért a hagyományos, egy ember beszél, a többi hallgatja típusú konferenciáktól, mivel a programot minden előadás után kiscsoportos workshopok színesítették. Az előadók szakmájukban elismert, mégis különleges szemlélettel bíró szakemberek, akik bemutatták, hogyan lehet több empátiát, emberséget csempészni az egészségügyi ellátásba.
Dr. Bodrogi Eszter, a Honvéd Kórház koraszülött intenzív osztályának helyettes főorvosa például beszámolt arról, hogyan bugyolálják a koraszülötteket olyan kis fészkekbe, amelyek a méhen belüli környezetre emlékeztetnek, hogyan teszik a szülők mellkasára az alig egykilós csecsemőket (igen, az apukákéra is), és hogyan építik fel fokozatosan az anyatejes táplálást ezeknél az éretlen kisbabáknál. De ennél is meglepőbb, hogy az osztály kidobálta a gyakorlatából azokat a gyógyszereket, melyek adagolásának az egyetlen oka az „így szoktuk”-mentalitás, és a csecsemőket, ha nem muszáj, nem lélegeztetik, hanem csupán a saját légzésüket támogatják. A főorvosnő elmondta, hogy már a veszélyeztetett terhes anyákkal felveszik a kapcsolatot, előre tudják a születendő (tehát a továbbiakban intenzív osztályon kezelendő) gyermek nevét, de még azt is, hogy ki vigyáz az otthon maradt nagyobb testvérére.
Érdekes gondolat volt dr. Buda László pszichiáteré, miszerint a legtöbb fogyókúra önelutasításból, elégedetlenségből fakad (következésképpen rendszerint sikertelen), holott kívánhatnánk a testünknek jót is, mintegy partnerként kezelve a testet céljaink elérésében. Az is elhangzott, hogy napi húsz másodperc hálaérzés a porhüvelyünkért mérhetően csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.