Az MGYT többfordulós kutatásai alapján derült fény arra, hogy a kisbabák étrendje a fogaik megjelenésével nagyon gyakran a finomabb átmenet nélkül átvált a bébiételekről a felnőtt menüre. Dr. Király Balázs gyermekorvos rávilágított arra, hogy az 1-3 éves gyermek nem kis felnőtt, szervezete még nincs felkészülve a számára sok esetben túlzottan cukros, zsíros, sós ételekre – a legjobb megoldás a külön főzött koszt lenne. A megkérdezett interjúalanyoknak azonban csak negyede főz külön ételt a kisgyermekének, a kicsik 91 százaléka kap a felnőttek ételéből is, 65 százalékuk pedig csak azt kapja, amit a család többi tagja.
Király szerint a túl sok só magas vérnyomás kialakulásához vezethet, és a vesét is terheli, a mértéktelenül fogyasztott cukor pedig cukorbetegséget, elhízást, krónikus szív- és érrendszeri problémákat eredményezhet. Mivel a gyerekek emésztőrendszere folyamatosan fejlődik, amit ebben a korban esznek, az kihat a későbbi állapotukra is a szakember szerint. A rossz táplálkozási szokások visszavetik a fizikai és szellemi teljesítőképességet is. A túlzás általában káros: akár a túlzott fehérjefogyasztás is elhízáshoz vezethet.
A felmérésbe bevont szülők 80 százaléka biztos volt abban, hogy egészségesen táplálja csemetéjét, ám ez sok esetben napi néhányszori zöldség-, gyümölcsfogyasztást jelentett. Emellett viszont a gyerekek kétharmada kapott naponta édességet (csokoládé, keksz, túró rudi, puding), pedig bölcsődésként még egyáltalán nem kellene hozzáadott cukrot tartalmazó ételt fogyasztaniuk. Zagyva Enikő piackutató elmondása szerint a megkérdezettek 62 százaléka azt gondolja: „egy kis nasi senkinek sem árt”, 42 százalék szerint ez hozzátartozik a gyerekek étrendjéhez.