Magyar csoda: Szoboszlai 92. percben lőtt bombagóljával kijutott a válogatott az Eb-re - videó
Magyarország-Izland: 2-1

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

2020. 11. 12.
 A magyar labdarúgó-válogatott története során negyedszer kijutott az Európa-bajnokságra, mivel a pótselejtező csütörtöki döntőjében a hajrában fordítva 2-1-re legyőzte az izlandi csapatot a Puskás Arénában. Egy potyagólt követően egészen a 88. percig kellett várni előbb Nego, majd pár perccel később Szoboszlai bombagóljára. Jövő nyáron a Puskás Arénában Eb-meccset játszhat Magyarország!

A Hetek ünnepi előfizetői akciójában a nyomtatott és online hetilap csomagra előfizetők között több mint 80 értékes nyereményt sorsolunk ki. A fődíj egy Dacia Sandero személyautó. Minden az akció keretében előfizető olvasónk hetekes maszkot kap ajándékba. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.

Jönnek a németek, franciák és portugálok.

A négy éve nyolcaddöntős magyar válogatott története során először jutott ki kétszer egymás után a kontinensviadalra. A jövő nyárra halasztott Eb-n a németekkel, a világbajnok franciákkal és a címvédő portugálokkal szerepel majd azonos csoportban, utóbbi kettővel a Puskás Arénában csaphat össze.

VÉGE! KIJUTOTT A MAGYAR VÁLOGATOTT AZ EB-re!!!!

Elképesztő véghajrával sikerült csodát tennie a magyar válogatottnak. Az egész csapat ugrálva ünnepel. Mi is a képernyők előtt.

90+5. perc – Sárga lap a jutalma az izlandi támadónak

Még a kapus is felfutott az utolsó beadáshoz, de a fejelgetés után Ingason rúgta fejbe a magyar védőt.

"Elásni a föld alá gyorsan"

Mármint a labdát - tanácsolja Hajdú B.

90+2. perc – SZOBOSZLAI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hihetetlen, egészen hihetetlen. 4-5 percen belül megfordítja a válogatott. Elképesztő. Szoboszlai sprintel nagyon, és úgy eltalálja a lövést, hogy a bal alsó sarok bánja.

90. perc – Egyre messzebb a végétől

Már, ha így marad a lefújásig. Hosszabbítás jön akkor.

88. perc – GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Addig gyötörtük bent a labdát, amíg Loic Nego egy izlandi védők lábáról lepattanó labdát passzol a kapuba.

87. perc – Izland végleg eldönthette volna

Van még esély, miután Gudmondsson vétette el az üres kaput, egy lesgyanús megindulást követő beadás után.

86. perc – Most folyamatosan veszélyeztetünk

Sallai fejel az 5-ösön belül Lovrencsics beadása után, de annyi bent az izlandi védő, hogy a labda nem találja meg az útját.

84. perc – Ismét dupla csere

Szalai Ádám és Nagy Ádám jön le. Helyükre jön Nego és Könyves.

82. perc – Megint Sallai kínálta rá

Lepattant azonban egy izlandi lábról a labda, pont Nikolics elé, akinek a veszélyes beadásába szintén az izlandi védelem piszkál bele. Szöglet. Amit ugyancsak sikerül kipöckölni az oldalvonal felé.

80. perc – Félpályázunk

Szinte el sem hagyja a labda az izlandi térfelet. A pontatlan passzokat viszont azonnal hárítja a vendég védelem.

77. perc – Szoboszlai harcolna ki szabadrúgást

Nem messze a 16-os sarkától, de nem díjazta a bíró az esés-próbálkozását.

Bő negyed óra van hátra

Egyelőre nagyon nehezen sikerül megtalálni azt a bizonyos rést. Sokat vagyunk a 16-oson belül, de az izlandi védelem okosan kontaktol a magyar támadókkal.

73. perc – Izland is cserél

Nyomban kettőt is: Finnbogasson és Gudmundsson jön le, Bödvarsson és Albert Gudmundsson be.

71. perc – Ismét csere

Nikolics jön Holender helyére.

67. perc – Megint centikkel kerüljük el az izlandi kaput

Botka lövésébe ér bele egy védő, nem sokkal kerüli el a bal kapufát...

Forrás: Facebook/MLSZ

Miért nem volt 11-es?

Szalai Ádám birkózott az izlandi 16-oson belül, egy lecsorgó labdára Nagy Ádám mozdult rá, azonban a buktatásnak tűnő esés, inkább elbotlás/összeakadás volt, mint szabálytalanság. Örültünk volna pedig.

64. perc – Megint egekben a vérnyomás

A magyar szurkolóké, ugyanis a szabadrúgás beadását izlandi fej csorgatta le az 5-ös vonalába, Botka ment nagyot!

63. perc – Szalai ment Finnbogasson elől

Kézzel. Amit meg nem szabad. Sárga lap a jutalma.

62. perc – Ahogy számítani lehetett rá

Az izlandiak 10 emberrel védekeznek saját térfélen, eredményesen játszanak. De nyom a magyar válogatott, keresi a rést a falon rövid passzos játékkal.

61. perc – Jönnek a cserék

Sigér és Lovrencsics is játékra jelentkezik. Fiola és Kalmár helyére jönnek.

59. perc – Szalai Attila magabiztos

Már ami a védekezését illeti, egy izlandi sprintet állít meg pontos becsúszó szereléssel.

56. perc – Megint építkezik a magyar csapat

Gyors rövid passzok után egészen a 16-oson belülig jutunk, ahol kellemetlenül éles szögből próbálkozik lőni/beadni Sallai, de a nézők hűlt helyére jut el a labda.

52. perc – Szoboszlai parádés sarkazása

Sajnos a 16-os vonalában előkészített lövés úgy pattan meg egy védőlábon, hogy az centikkel csorog a kapu fölé. Veszélyeztetünk, ez jó jel. Szalai Attila örült volna a társakkal, ha bepattan a lövése.

51. perc – Három magyar beadás

Sajnos egyikből sem tudunk helyzetet kialakítani, az izlandiak viszont egyből kontráznának. Szerencsére ketten is lesre futottak.

46. perc – Nincsen csere

Kemény játékkal kezdődik a második játékrész. Előbb Magnusson lövése miatt szorul be Fiolának a levegő, majd Szoboszlai fektet a földre egy izlandi középpállyást.

KEZDŐDIK A MÁSODIK FÉLIDŐ!

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc – Közben Izland is azonnal veszélyeztet

Gulácsi azonban magabiztos, a játékvezető pedig lefújja az első félidőt.

45. perc – Szoboszlainak sikerül majdnem

Az egyenlítés. Jó 32 méterről eresztette el bivalyerős félmagas lövését, meg is pattant egy izlandi védőn, a kapus viszont oldalra öklöz.

De jó lenne, félidő előtt egyenlíteni

A magyar válogatott is nyom erősen, valahogy nem sikerült eddig színtiszta helyzetet kialakítani. Eddig.

42. perc – Pillanatok előtt a magyar kapu előtt az izlandi támadósor

Gudmondsson indulhatott meg zavartlanul jobboldalon, szerencsére a lövését könnyedén fogta Gulácsi. Nincs egy pillanatnyi megnyugvás sem.

41. perc – Szoboszlai lőhetett szabadrúgásból

Komoly helyről lőhet szabadrúgást Szoboszlai Dominik. Sajnos picit fölé sikerült tekerni a labdát.

36. perc – Szalai gondolt egy nagyot

Picit túl nagyot, mármint, ami a felpörgetést illeti. Sallai elé pörgetett volna a 16-os vonalából. Az izlandi kapus ért oda előbb. Nem volt rossz ötlet.

MTI/Szigetváry Zsolt

35. perc – Hárman vártak a kipattanóra, nem volt

Ismét ígéretes magyar támadás, Holender félmagas baloldali beadását az izlandi kapus könnyedén fogja.

34. perc – Sallai kapkodja el a lövést

Bő 22 méterről eresztünk el egy gyengébb lövést, Sallain bosszankodnak egy kicsit a társak, lehetett volna tovább játszani.

32. perc – Ígéretes magyar támadás, végén rossz passz

Nagy szerzett labdát, ám Szalai Ádámnak nem sikerült jól szöktetnie Kalmárt.

Gulácsi túltette magát

Az első gól szerencsétlen alakulása után úgy tűnik, a magyar kapus magabiztosan véd.

29. perc – Botka a kapu torkából ment

Szinte a biztos gólhelyzetből mentett az utolsó pillanatban Botka, aki Finnbogasson lágy 16-oson belüli beadását küldte ki az égbe. Nem sokon múlt!

27. perc – Szoboszlai távoli szabadrúgását Botka fejeli az izlandi kapu fölé

Keményen védekeznek az izlandiak. A szokásos presszióval akadályoznák meg a kibontakozó kontratámadásokat.

25. perc – Megint Gulácsinak kell védenie

Lendületes izlandi támadást követően ismét fejjel veszélyeztet a kékmezes csapat. Finnbogasson fejesét kell a magyar kapusnak védenie.

MTI/Illyés Tibor

22. perc – Komoly helyzetben Willie Orbán

Sallai fejesét még a védők tessékelték ki, a szöglet utáni beadást viszont már Willie Orbán fejelte kapura. Sajnos az erős fejes túlságosan középre ment.

A stábból már van, akinek a tippje ugrott

Márk és Máté 2-1-es magyar sikert tippelt, Zsolt pedig 2-0-át. Neki már nem lehet igaza, de egy győzelem után ez lenne a legnagyobb bánata.

20. perc – Most a hazaiak nyomnak jobban

Fiola köténye után, Szalai harcolt ki szögletet, de kis szögletet követő beadás pontatlan volt, lehet újra építkezni.

17. perc – Megvan az első magyar helyzet

Egy szépen felépített magyar támadás után Holender próbálkozott az izlandi 16-os bal sarkáról, a lapos lövést a vendég kapus könnyedén fogta.

Rettentő egy szerencsétlen gól így az elején

Gulácsi amúgy a válogatott egyik stabil alapembere, a Liepziggel a Bajnokok Ligájában is kiemelkedő teljesítményt nyújt. Nem könnyű helyzetben a válogatott, Izland ellen nehéz hátrányból fordítani. De nem is lehetetlen.

11. perc – Elkerülhető góllal vezet Izland (0-1)

Épphogy a 16-oson kívül sikerül megállítani az izlandi támadót, viszont kiváló szögből jöhet a vendégcsapat. Egy erősen középre tartó lövést Gulácsi fogta – volna, de sajnos kiejti a kezéből a középre tartó lövést, ami mögötte a hálóba pattan.

9. perc – Egyelőre nagyon nyomnak az izlandiak

Picit talán nekik kedvezhet a nyirkos, esős időjárás. Egy fokkal jobban dominálnak az első percekben, mint a hazaiak.

Izlandra tippelnek az UEFA Twitter oldalán

Kis szavazást indított online az UEFA, egyelőre Izland vezet pár százalékkal.

5. perc – Meg is van az első sárga

Gylfi Sigurdssonnak sikerült felrúgnia Szoboszlait.

4. perc – Fiala számolta el magát

Gyönyörűen kísérte ki a pattogó labdát a saját 16-osunkon belül, csakhogy a mieinkről ment ki, így Izland jöhet szöglettel. Szerencsénkre egy gyengén lecsorgó fejes lett a vége, amit Gulácsi simán megfogott.

Közben Észak-Macedónia is kijutott

Egy góllal verték Grúziát, történetük során először tudtak kijutni nemzetközi tornára.

0. perc - Sípszó

Néhány kép kezdésnek a bemelegítésről:

Már csak pár perc – Felcsendültek a himnuszok

A mérkőzést élőben ezen a linken tudja nézni.

Még 9 perc – Nincs másik lehetőség

Egyetlen mérkőzést játszanak, nem úgy, mint napra pontosan 5 évvel ezelőtt Norvégia ellen, amikor az utolsó selejtező-párharc első mérkőzését játszottuk. Ezt a mérkőzést Rossinak tévén keresztül kell néznie. Reméljük hasonló sikert aratunk, mint 5 éve.

Még 12 perc – Mit érdemes tudni Izlandról?

A Nemzeti Sport összerakott egy látványos animált videót arról, mit érdemes tudni Izlandról a sorsdöntő meccs előtt.

Még 18 perc – Hajrá Magyarország!

Még 26 perc – Ha nyernénk, két Eb-csoportmeccset itthon játszhatnánk

A 2021 nyarán megrendezésre kerülő Európa-bajnokságon többek között Budapest is helyszín lesz, ráadásul az F csoport mérkőzéseit a Puskás Arénában is játsszák. Ráadásul olyan rendkívüli csapatokkal kerülhetnénk egy csoportba, mint Portugália, Franciaország és Németország.

Még 30 perc – Itt a kezdőcsapat

A magyar válogatott kezdőcsapata:
Gulácsi - Botka, Orbán, Szalai A. - Fiola, Kalmár, Nagy, Szoboszlai, Holender - Szalai Á., Sallai

Még 36 perc – Marco Rossi nem lehet ott a kispadon, Gera viszont igen

Gera Zoltán, az U21-es válogatott szövetségi edzője is tagja lesz csütörtök (ma) este a magyar együttes Marco Rossi szövetségi kapitányt nélkülöző szakmai stábjának az Izland elleni Európa-bajnoki pótselejtezőn.

A Magyar Labdarúgó Szövetség honlapjának tájékoztatása szerint Gera feladata lesz, hogy "segítse Cosimo Inguscio másodedző és a szakmai stáb munkáját a mérkőzés előtt és alatt, hiszen minden kerettagot jól ismer, egy részükkel pedig játszott is együtt visszavonulása előtt".

Még 41 perc – A lelátók üresek

Mint ismeretes, a Puskás Arénában sajnos nem lehetnek szurkolók, miután a koronavírus-járvány súlyosbodása miatt a hét elején a miniszterelnök bejelentette, csak zárt kapuk mögött rendezhetőek meg a sportmérkőzések. Ennek ellenére a szurkolók óriási molinókon üzentek a nemzeti 11-nek.

Még 45 perc – Ezen a mérkőzésen dől el, ki jut ki az Eb-re

A nemzeti együttes 20.45-től a Puskás Arénában találkozik az izlandi csapattal az Európa-bajnoki pótselejtező döntőjében. A győztes kijut a 2021 nyarára halasztott, részben budapesti rendezésű kontinensviadalra.