Itt az álom vége: a legjobb 16 között búcsúzott a Ferencváros az EL-től
Kettős vereséggel jutott tovább a Leverkusen

Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

2023. 03. 17.
A Ferencváros a múlt heti, idegenbeli 2-0-s kudarc után a Puskás Arénában is 2-0-ra kapott ki a Bayer Leverkusentől a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének csütörtöki visszavágóján, így kettős vereséggel, 4-0-s összesítéssel búcsúzott.

A hazai szurkolók egész stadionos élőképpel fogadták a csapatokat, a hosszanti lelátók zöld, fehér és fekete színbe borultak, míg az egyik kapu mögötti lelátón egy vitéz rajzolódott ki azzal a felirattal, hogy "föl, föl vitézek a csatára!"

Ha a drukkereket nem is, de a hazai játékosokat mindenképpen lehűtötte a német csapat korai vezető gólja. Az első ferencvárosi lövésre kilenc percet kellett várni, de Civic próbálkozása elkerülte a kaput. A gyógyszergyáriak a magabiztos, immár háromgólos előnyük tudatában éppen legnagyobb erényüket kamatoztathatták, azaz a gyors ellentámadásokra rendezkedtek be, amiből több ígéretes akciót vezettek, miközben a sérülések és eltiltás miatt amúgy is foghíjas magyar bajnok bevethető játékosainak száma tovább fogyatkozott, mert Henry Wingo is megsérült, így Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedzőnek már negyedóra után cserélnie kellett. A zöld-fehérek a 20. perctől tudtak némi nyomást gyakorolni a németek kapujára, de egyenlíteni ebben a periódusban sem sikerült, mert Gojak ziccerét a leverkuseni kapus hárította, a távoli lövések pedig rendre célt tévesztettek. A Ferencvárosnak szerencséje sem volt, mert ahogy az első felvonás alkalmával Zachariassen kísérlete, úgy a visszavágón Traoré lövése is a keresztlécen csattant. A vendégeknek is volt három-négy veszélyes kontrája a szünetig, kétszer Dibusz - kollégájához hasonlóan - szintén bravúrral védett.

A második játékrész is majdnem német góllal indult, de Bakker lövése centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot, majd Frimpong találatát les miatt nem adta meg a bíró. A vendég rohamok folytatódtak, a Ferencváros alig tudott kiszabadulni a szorításból, az újabb kapott gólt viszont megúszta, mert Diaby lövése a bal kapufát találta el. A zöld-fehérek a 60. percben stabilizálták a játékukat, ekkor ismét sikerült megtartaniuk a labdát és támadásokat vezetni. Az idő múlásával a továbbjutás gyakorlatilag eldőlt, de ez nem szegte kedvét a hazai csapatnak, igyekezett megszerezni a becsületgólt, hogy elkerülje a kettős vereséget, azonban a fáradó magyar csapat próbálkozásai egyre erőtlenebbek voltak. A hajrá kezdetén aztán egy leverkuseni kontra azt is eldöntötte, hogy a kettős vereséget sem tudja elkerülni a Ferencváros, mert a csereként beállt Adli megduplázta a vendégek vezetését, így végül összesítésben 4-0-val jutott tovább a Ruhr-vidéki együttes.

Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágó:

Ferencváros-Bayer Leverkusen (német) 0-2 (0-1) Puskás Aréna, 50 675 néző, v.: Artur Dias (portugál) gólszerzők: Diaby (3.), Adli (81.) továbbjutott: a Bayer Leverkusen kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

Európa-liga - Csercseszov: az a feladatom, hogy jövőre a BL-ben jussunk nyolcaddöntőig

Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző büszke a Ferencváros által megtett útra, amely a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjéig vezetett, jövőre pedig a Bajnokok Ligájában szeretné legalább ilyen messzire vezetni a csapatot.

"Először is büszkének kell lennünk arra az útra, melyet megtettünk, mert ez egy hosszú menetelés volt.

Ez volt a 16. meccsünk a nemzetközi porondon. Európába visszahoztuk a magyar futballt, a szurkolóink pedig ismét megmutatták, hogy ők a legjobbak Európában, ez a legfontosabb" - értékelte az MTI kérésére a nemzetközi kupaszereplést az orosz szakember. "Most az elemzésen a sor. Az én munkám az, hogy jövőre ne az Európa-ligában, hanem a Bajnokok Ligájában jussunk el a nyolcaddöntőig".

MTI/Illyés Tibor
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Csercseszov szerint az ilyen párharcok megnyeréséhez a Ferencvárosnak minden területen előre kell lépnie egyénileg és csapat szinten is, de a legfontosabbnak azt tartotta, hogy a játékosai egészségesek legyenek. Ezzel arra utalt, hogy öten sérülés miatt nem álltak a rendelkezésére a Bayer Leverkusen ellen, ráadásul Henry Wingo is korán kidőlt a visszavágón.

"Korábban Vécsei, vagy éppen Tokmac is csereként tudott eredményes lenni és sokat lendíteni a csapat játékán, de ezúttal hat játékosunk hiányzott, így nem lehetett érdemben belenyúlni a meccsbe, hogy megváltoztassuk annak menetét" - fogalmazott a magyar bajnok mestere, aki a találkozó kapcsán azt mondta, a korán bekapott gól ellenére nem dőlt el a párharc, mert utána voltak helyzetei és kapufája is az FTC-nek, de ezúttal a jobb eredmény eléréséhez hiányzott egy kis szerencse és a hatékonyság a befejezéseknél.

Kollégája, Xabi Alonso arról beszélt az újabb 2-0-s siker után, hogy elégedett az eredménnyel, de az első, nagyon korai gól sokat segített a csapatának.

"Az első félidőben volt tíz perc, amikor passzívak voltunk védekezésben, ebből voltak helyzetei az ellenfélnek. A szünetben azt kértem, ne engedjük vissza a meccsbe a Ferencvárost, mert egy gól teljesen megváltoztathatja a találkozó lefolyását" - mondta a játékosként a spanyol válogatottal világ- és kétszeres Európa-bajnok tréner, aki a folytatásban jobb helyzetkihasználást remél a csapatától.

"Lenyűgöző ez a stadion, a pálya pedig egészen kiváló minőségű, jó lenne ide visszatérni"

- összegzett Xabi Alonso, aki együttese legjobbjának az első gólt szerző Moussa Diabyt tartotta.

A második számú európai kupasorozat negyed- és elődöntőinek sorsolását pénteken 13 órától tartják, míg a finálét május 31-én éppen a Puskás Arénában rendezik.