Győzelemmel búcsúzott a Ferencváros az Európa-ligától
Stöger szerint Bajnokok-ligája szintű ellenfeleink voltak

Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

2021. 12. 10.
A Ferencváros egygólos győzelmet aratott csütörtökön a vendég Bayer Leverkusen felett a labdarúgó Európa-liga csoportkörének utolsó, hatodik fordulójában, így megszerezte becsületpontjait a sorozatban.

Az írás megmarad elnevezésű ünnepi előfizetői akciónkban a nyomtatott és online hetilap előfizetéssel a több mint száz nyeremény mellett EGY VADONATÚJ AUTÓT lehet nyerni. Részletek és a teljes nyereménylista itt: www.hetek.hu/elofizetes

A hazai szurkolók annak ellenére élőképpel, némi pirotechnikai bemutatóval és kiváló hangulattal várták kedvenceiket, hogy a mérkőzésnek már nem volt tétje a presztízsen kívül, mivel az eredménytől függetlenül biztos volt, hogy a német csapat csoportelsőként, míg a magyar bajnok csoportutolsóként zár.

A zöld-fehérek ezt meghálálva igencsak elszántan kezdtek, az első helyzetet is ők hagyták ki. A rivális is felszabadultan futballozott, így nyílt sisakos küzdelem alakult ki, mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, az első bravúrt Dibusz mutatta be bő negyedóra elteltével. A játékrész derekánál a tartalékos összeállításban is rendkívül erős gyógyszergyáriak magukhoz ragadták az irányítást. A szünet előtti időszakra ha az iram nem is, de a színvonal valamelyest visszaesett, a szüntelenül éneklő szurkolók közben azzal emlékeztek a napokban elhunyt énekesre, Kóbor Jánosra, hogy az Omega Gyöngyhajú lány című számát is dalolták.

A folytatásban ismét energikusabban vetette magát a küzdelembe a Ferencváros, de ígéretes támadásai végén rendre hiba csúszott az utolsó passzokba, így komoly helyzet nem alakult ki. A Leverkusen gyors ellenakciói viszont kifejezetten veszélyesek voltak, Dibusznak több nagy védése is volt, tulajdonképpen az ő bravúrjainak köszönhette a magyar együttes, hogy nem került hátrányba.

A vendégek kihagyott helyzetei számukra megbosszulták magukat, mert Laidouni fejesgólja végül történelmi, első hazai csoportkörös győzelmet ért az FTC-nek.

A négyest a német csapat nyerte, így nyolcaddöntőbe jutott, mögötte a spanyol Real Betis másodikként szintén továbblépett, míg a harmadik skót Celtic Glasgow a Konferencia-ligába került át.

Stöger szerint ez nagy siker

"Nagyon örülünk, hogy kihasználtuk az utolsó lehetőséget a pontszerzésre. Ez nagy siker" - mondta Peter Stöger, a Ferencváros osztrák vezetőedzője, aki kifejtette, az egész csoportkört tekintve a mostani mérkőzés volt a csúcspont, mert csapata nagyot küzdött ezért a három pontért. "Nehéz csoport volt, amelyben Bajnokok Ligája-szintű ellenfeleink voltak.

Ami negatívum volt, hogy az előző meccseken is volt esélyünk a pontszerzésre, de akkor túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy ez megvalósuljon".

"Mindenki megértette, hogy tartozunk a szurkolóknak egy jó teljesítménnyel. Mezőnyben méltó ellenfelei voltunk az összes riválisunknak, de túl sok könnyelmű hiba csúszott a játékba, melyek ezen a szinten nem megengedhetőek.

Ez a győzelem viszont enyhíti a fájdalmat a korábbi elszalasztott lehetőségek miatt"

- értékelt Botka Endre válogatott védő.

"Először is gratulálok a Ferencvárosnak. Ez egy nagy intenzitású, látványos mérkőzés volt, amelyen ezúttal nem sikerült eredményesen befejeznünk a támadásainkat" - mondta Gerardo Seoane, a Leverkusen svájci mestere.

Európa-liga, G csoport, 6. (utolsó) forduló: Ferencváros-Bayer Leverkusen (német) 1-0 (0-0)

Groupama Aréna, 12 127 néző, v.: Kirill Levnyikov (orosz) gólszerző: Laidouni (82.) sárga lap: Laidouni (84.), Blazic (90.), Cabraja (92.), illetve Bellarabi (25.), Recosz (86.), Kossounou (87.)

Ferencváros: Dibusz - Botka, Blazic, S. Mmaee, Kovacevic - Laidouni, Loncar (Vécsei, 81.) - Zachariassen (Somalia, 70.) - Zubkov (Cabraja, 88.), Uzuni, Nguen (R. Mmaee, a szünetben)

Bayer Leverkusen: Lunyev - Recosz, Kossounou, Tapsoba (Tah, a szünetben), Sinkgraven - Aranguiz (Frimpong, 71.), Palacios (Andrich, 63.) - Amiri - Bellarabi (Diaby, 71.), Alario (Adli, 81.), Paulinho