Győzelem: Egy lépésre a BL főtáblától a Ferencváros
Ezúttal a horvát bajnokon lépett át a Fradi

Lovrencsics Gergő, az FTC csapatkapitánya, az első gól szerzője(Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

2020. 09. 16.
A Ferencváros hazai pályán 2-1-re legyőzte a horvát Dinamo Zagreb csapatát a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában, így biztossá vált, hogy valamelyik európai kupasorozat főtábláján lesz érdekelt, ahol a norvég bajnok Molde vár rá.

Szerhij Rebrov együttese így a BL playoff körében lesz érdekelt, ahonnan a párharc győztese a BL, a vesztese pedig az Európa-liga csoportkörében szerepelhet.

A találkozót ugyan zárt kapuk mögött rendezték meg, de a Groupama Aréna közvetlen közelében több mint ezer ferencvárosi szurkoló gyűlt össze, akiknek bíztatása "eljutott" a játékosokhoz, mert a stadionban is lehetett hallani a kívülről jövő hangokat.

MTI/Koszticsák Szilárd
Tokmac Nguen és a horvát Emir Dilaver(Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Nem kellett sokat várni arra, hogy még hangosabban szóljon az Üllői út: a második percben, első támadásából gólt szerzett a Ferencváros, a sérüléséből hétvégén a Paks ellen visszatért Lovrencsics Gergő ért fel és fejezte be tökéletesen az akciót. A horvátok rögtön a középkezdés után magukhoz ragadták a kezdeményezést, és néhány perc alatt két hatalmas helyzetet is elpuskáztak. A horvátok fölénye a játékrész közepén góllá érett, igaz, egyenlíteni egy pontrúgás utáni öngóllal sikerült a vendégeknek. A Ferencváros ráadásul elvesztette kapitányát, a gólszerző Lovrencsics korábbi sérülése ugyanis vélhetően nem jött teljesen rendbe, és cserét kért.

Az egyenlítés után kissé visszavett a Dinamo, ez pedig lehetőséget adott a hazaiaknak a labdabirtoklásra és a helyzetek kialakításra: egyet sikerült is összehozniuk, de az öngólt vétő Myrto Uzuni elhibázta a nagy lehetőséget.

A második játékrész első tíz percében újra következtek a vendéghelyzetek, a Ferencváros csak a kontrákban bízhatott és ez be is jött: a 65. percben Uzuni gyorsaságát kihasználva csapott le a labdára és passzolt higgadtan a hálóba.

A hátralevő időben a horvátok ugyan hajtottak az egyenlítésért, de a Ferencváros magabiztosan védekezett, Dibusznak is volt még egy nagy védése.

A klub elnökével készített exkluzív interjúnkat a pénteken megjelenő számunkban olvashatják, ahol Kubatov Gábor a napi politika mellet beszélt a Ferencváros jelenéről, jövőjéről és arról is, miért nem szerződtették a szabadón igazolható Dzsudzsák Balázst.

A hazai játékosok a lefújást követően nem az öltözőbe mentek, hanem a stadion kijáratához sétáltak, ahol a lelkes tömeg éltette őket.

Rebrov szerint megismételte a Celtic elleni játékát a Ferencváros

A Dinamo Zagreb elleni Bajnokok Ligája-selejtezőn gyakorlatilag megismételte a Celtic otthonában mutatott játékát a Ferencváros labdarúgócsapata Szerhij Rebrov vezetőedző szerint.

A magyar bajnok szerda este 2-1-re nyert az első számú horvát csapat ellen, amivel biztossá vált, hogy valamelyik európai kupasorozat főtábláján lesz érdekelt. A Ferencváros így a BL playoff körében lesz érdekelt, ahonnan a párharc győztese a BL, a vesztese pedig az Európa-liga csoportkörében szerepelhet.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón az ukrán tréner elmondta: a gárda a kvalifikációban három kiemelt riválist búcsúztatott, ezzel jelenleg történelmet ír, ami önbizalmat kell, hogy adjon a folytatásra, ugyanakkor egy lépés még hátra van.

Rebrov újságírói kérdésre kitért a stadionon kívülről tomboló szurkolókra: mint elmondta, nem gondolta volna, hogy a fanatikusok onnan is 90 percen keresztül biztatják majd őket. Hozzátette, az, hogy őt éltetik a találkozó után, azt jelenti, hogy jó munkát végeznek, de nemcsak ő, hanem a csapat minden tagja.

A szakember hangsúlyozta,

a következő körben is saját magukkal kell foglalkozniuk, ezért a lehetséges ellenfelekre nem tért ki.

Zoran Mamic, a vendégek vezetőedzője először is gratulált a Ferencvárosnak és sok sikert kívánt a magyar bajnokcsapatnak a playoffban. A szakember megjegyezte: a gyors bekapott gól után sikerült felállniuk és átvenniük a játék irányítását, a Ferencváros azonban "kegyetlenül kihasználta" a lehetőségeit.

A tréner megjegyezte, előzetesen az volt a céljuk, hogy bejussanak a BL csoportkörébe, de most vissza kell zökkenniük a valóságba és figyelmüket az Európa-ligára kell összpontosítaniuk.

A Molde lesz a Ferencváros ellenfele

A norvég bajnok lesz a Ferencváros ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája playoff körében, a főtáblára jutásért. A norvég együttes tizenegyesekkel búcsúztatta szerdán az azeri Qarabagot.A gól nélküli döntetlent hozó találkozón a Molde a 105. percben büntetőt rontott. A párharc első mérkőzését jövő szerdán rendezik, a visszavágóra pedig egy héttel később kerül sor a Groupama Arénában. A párharc továbbjutója a Bajnokok Ligája-, vesztese pedig az Európa-liga csoportkörében indulhat.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló: Qarabag (azeri)-Molde (norvég) 0-0 - 11-esekkel: 5-6

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló:

Ferencváros-Dinamo Zagreb (horvát) 2-1 (1-1) Groupama Aréna, zárt kapus, v.: Tobias Stieler (német) gólszerzők: Lovrencsics (2.), Uzuni (65.) illetve Uzuni (23. - öngól)  sárga lap: Boli (67.), Nguen (78.), Frimpong (79.), Civic (87.), illetve Gojak (61.), Jakic (81.)

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics (Botka, 25.), Blazic, Kovacevic (Frimpong, 73.), Civic - Sigér, Somália, Haratin - Nguen, Boli (Isael, 67.), Uzuni

Dinamo Zagreb: Livakovic - Stojanovic, Dilaver, Gvardiol, Leovac - Ademi - Kastrati, Gojak (Gavranovic, 71.), Majer (Jakic, 60.), Orsic (Ivanusec, 72.) - Petkovic