Két magyar, Képíró Sándor és Zentai Károly is szerepel a Simon Wiesenthal Központ által nyilvánosságra hozott, a legkeresettebb náci háborús bűnösöket tartalmazó listán. Az első helyen Képíró Sándor áll, aki a szervezet szerint 1942 januárjában Újvidéken legalább 1200 civil meggyilkolásában vett részt. A csendőrtisztet a szervezet 2006 nyarán találta meg Budapesten. A férfi ellen a magyar hatóságok már három éve nyomoznak „de azt még mindig nem fejezték be" - írta a központ.
A lista hetedik helyén is egy magyar áll: a jelenleg Ausztráliában élő Zentai Károlyt azzal gyanúsítják, hogy 1944-ben Budapesten harmadmagával megölte Balázs Péter 18 éves zsidó fiatalembert, mert az nem viselte a sárga csillagot. Zentai tagadja a vádat, és évek óta küzd az ausztrál bíróságokon a kiadatása ellen, amelyet a magyar kormány 2005-ben kérelmezett. (Már 1948-ban elfogatóparancs volt érvényben Zentai ellen, majd a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa nemzetközi körözést adott ki ellene.) Brendan O'Connor ausztrál belügyminiszter 2009. november 12-én hagyta jóvá a most 88 éves férfi kiadatását, miután az illetékes ausztrál bíróságok megállapították, hogy fennállnak a kiadatás jogi feltételei. Zentai ügyvédei azonban fellebbezést nyújtottak be a szövetségi bírósághoz a miniszteri döntés ellen, arra hivatkozva, hogy az hibás, mert Zentait Magyarországon hivatalosan nem vádolták meg semmivel, csupán kihallgatni akarták. Ráadásul a bíróság nem vette figyelembe a döntésnél a gyanúsított egészségi állapotát és azt sem, hogy ausztrál állampolgárként 60 évig példamutató életet élt.
2010. július 2-án egy ausztrál bíróság elutasította a magyar hatóságok kérelmét a gyanúsított kiadatására. A The Australian című lap szerint a Perthi Szövetségi Bíróság azzal az indokkal adott helyt Zentaiék fellebbezésének, hogy a belügyminiszternek módja lett volna másképp is dönteni, de az ügyben rosszul tájékoztatták. A háborús bűn gyanúja nem indokolja a kiadatás elrendelését - állapította meg Neil McKerracher bíró.