A Fidesz már a választási kampányban célkeresztjébe állította a jegybankot, győzelme óta pedig folyamatosan össztűz alatt tartja. Elsőként Pokorni Zoltán, majd Orbán Viktor a második forduló után tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján utalt arra, hogy szeretnének büszkék lenni az MNB-re: az ne legyen „offshore-lovagok szálláshelye". Szerinte az emberek azt várják az ország kormányzati-pénzügyi vezetőitől, hogy azok „ne vonják ki magukat a törvények hatálya alól", azaz „együtt sírunk, együtt nevetünk. Itt kell adózni" - tette hozzá a leendő miniszterelnök, aki szerint a nemzeti bank függetlensége nem személyi, hanem elvi kérdés.
Simor nem díjazta a személyeskedést, és azonnal nyilatkozatban jelezte, hogy a pártpolitika fölé emelt MNB nem lesz a kampány áldozata: a mandátumából hátra lévő három évig folytatni kívánja a szakmai munkát. „Tényeken alapuló párbeszédre és együttműködésre van szükség a mindenkori miniszterelnök és a jegybank vezetője között" - írja, hozzátéve: készek Varga Mihállyal, illetve Matolcsy Györggyel a gazdaságpolitikáról szóló egyeztetést megkezdeni, s ennek érdekében a jegybank már össze is állított egy dokumentumot Az együttműködés könyve címmel. Mindemellett arra is kitért, hogy amióta a Magyar Nemzeti Bankot vezeti, nincs offshore cége.
Ami az együttműködést illeti, Navracsics Tibor, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium leendő vezetője kijelentette, hogy a jegybanknak alkotmányos kötelezettsége együttműködni a kormánnyal, ez nem szabadon választható gyakorlat. Navracsics szerint a miniszterelnöknek és a jegybankelnöknek a kormányalakítást követően kell azt tisztáznia „milyen irányban van a közös jövő". Varga Mihály, a Miniszterelnökség leendő államtitkára mindezt azzal fejelte meg, hogy bár szándékaik egy irányba mutatnak, a globális válság miatt „óvatosan kell nyilatkozni a jegybank függetlenségét érintő kérdésekben". „Egy biztos - mondta Varga - a monetáris politikát olyan embereknek kell vezetniük, akik arra méltóak."