Boros Imre miniszter kérésére Bánk inkább egy héttel elhalasztotta volna az ülést. Az indok egyszerű. Az új agrárminiszter többfordulós meghallgatás után sem tudott Szabadi Béla exállamtitkártól semmilyen információt kapni a minisztériumban végzett tevékenységéről. Ennek ellenére Szentgyörgyvölgyi csütörtök délelőtt megkezdte harmincegy képviselő jelenlétében a frakcióülést. Később a létszám egy fővel bővült. Hogy miért ennyire fontosak a számok? Nos, a frakció szabályzata értelmében vagy a frakcióvezető vagy a frakció kétharmada kezdeményezheti a gyűlés összehívását. A negyvenkét tagú képviselőcsoport kétharmada huszonnyolc fő. E szerint a logika szerint tehát teljesen legálisan hozott döntéseket a frakció. Bánk Attila ezt az eljárást teljesen törvénytelennek tartja, mivel ő levélben értesítette a képviselőket, hogy március 8-án tartják a következő ülést.
A héten történt eseményekből is látszik, hogy nem csitult a kisgazdapárton belüli belviszály, amelynek célja Torgyán József pártelnök elmozdítása. A miniszteri széktől megvált elnököt egyelőre azonban úgy látszik, nem lehet elmozdítani a pozíciójából. A nyílt színen ugyan a legnagyobb koalíciós partner nem foglalt állást egyik fél oldalán sem, ők úriemberként távol tartották magukat. Így az egész pályás letámadás taktikája helyett a politikai nyomásgyakorlás eszközével kívánják eldönteni a kisgazdák Belgrád-rakparti csatáját. A negyvenkét tagú képviselőcsoportot több szekcióra is osztják a politikai elemzők, azonban még a legjobban informáltak sem tudták a héten, hogy ki kivel van, "tegnap még Torgyánt éltették, ma pedig az egyik leghangosabb szidalmazói az elnöknek" – foglalta össze egy kisgazda bennfentes a Belgrád-rakpartról.
A csütörtöki frakcióülés előtt Bánk Attila véleménye szerint huszonhatan tartottak ki Torgyán József mellett, míg tizenhatan a Polgári Platform oldalán, azaz Bánk mellett foglaltak állást. Nem lehet tudni, hogy a jelenleg miniszteri posztot betöltő Túri Kovács Béla és Szabó János melyik oldalon áll. Az ideiglenes agrárminiszter azonban, úgy tűnik, végképp állást foglalt a Polgári Platform mellett, hiszen a kormányfő hallgatólagos támogatása mellett vizsgálatot indított Szabadi Béla exállamtitkár munkájával kapcsolatban. Orbán Viktor ugyanakkor a Kormányzati Ellenőrző Hivatal (KEHI) munkatársait is utasította, tartsanak ellenőrzést az agrárminisztériumnál. A miniszterelnök – szokásos szerdai rádióinterjújában – még hozzátette, semmi rendkívüli nincs ebben a vizsgálatban. Boros több kísérlete ellenére sem sikerült szóra bírni Szabadi Bélát, akit volt minisztere rögtön védelmébe is vett, miszerint "nem a Központi Bűnüldözési Hivatal főnyomozója Boros Imre, hogy ilyen eljárást is foganatosítson" volt beosztottjával szemben, ugyanakkor bejelentette: levélben tájékoztatta a miniszterelnök urat, hogy a kisgazdapárt nem támogatja Boros Imre végleges kinevezését az FVM élére.
Szabadi Béla kulcsfigurája a kisgazdapárton belüli eseményeknek, "olyan ember, aki sokat tud az elnökről" – véli az egyik jól értesült vezetőségi tag, aki szerint azért támadják Szabadit, hogy Torgyánt így próbálják sarokba szorítani. A Szabadit ért vádakra mintegy ellencsapásként, a sajtóban a Torgyánhoz h? szárny megszellőztette Bánk Attila frakcióvezető ténykedésének néhány momentumát. A két napra a Belgrád-rakpartra szállított frakciódokumentumokból – amelyet egy független szakértő vizsgált meg – kiderül, hogy a frakció pénzét úgy kezelte Bánk, mint a sajátját – fogalmazott újságírók előtt Hegedűs Mihály kisgazda politikus, frakcióvezető-helyettes. Az egyik legérdekesebb tétele az ott talált számláknak egy háromezer forintos rágógumi-vásárlás volt. Úgy látszik, akkor is nagy volt a feszültség a kisgazdák között, amit akkor még a rágógumi rágásával próbáltak levezetni. A Hetek birtokában levő jelentés szerint Bánk Attila áron alul adott el frakció használatában levő autókat. Az érintett egyébként nevetségesnek tartotta a vádakat.
Lapunk a csütörtöki frakcióülés után nyilatkozatra kérte fel Szentgyörgyvölgyi Pétert és Bánk Attilát. A kérdések mind a két esetben arra vonatkoztak, kit tekintenek a képviselőcsoport legitim vezetőjének.
Szentgyörgyvölgyi Péter úgy érvelt lapunknak: teljesen legálisan, a frakció szabályzatának megfelelően a kétharmados képviselői indítvány alapján hívta össze csütörtökre az ülést. Tíz órakor harmincegyen voltak jelen, majd ez a létszám egy fővel egészült ki. Három napirendi pont szerepelt a tervekben, amelyből azonban csak kettőre jutott idő. Az egyik a frakció szavazási struktúráját érintette, nevezetesen eddig a személyi kérdésekben nyílt szavazást alkalmaztak, ezt azonban most titkosra módosították. Ezután szavaztak a frakcióvezető személyéről. Huszonkilenc igen, egy tartózkodás és egy érvénytelen szavazat alapján döntöttek úgy, hogy ő lesz a frakcióvezető, míg Bánk Attilát visszahívják tisztségéből. A harmadik napirendi pont a frakció elmúlt kétéves gazdálkodását érintette volna, azonban a sajtó nagy érdeklődésére való tekintettel ehelyett sajtótájékoztatóra került sor.
Bánk Attila lapunk kérdésére úgy válaszolt: elképesztőnek tartja, amit Torgyán József és Szentgyörgyvölgyi Péter véghezvisz, hiszen csak neki mint frakcióvezetőnek van joga ülést kezdeményezni. Majd hozzátette: éppen most jön az Országgyűlés házbizottsági üléséről, ahol a frakcióvezetők találkoznak a plenáris ülés előtt, tehát ő a kisgazdapárt frakcióvezetője.