A bochumi államügyészség tavaly novemberben jelezte, hogy a botrányban kilenc ország, köztük Magyarország is érintett. A vizsgálatba a németek mellett az UEFA is bekapcsolódott, bár a helyzetet tovább súlyosbította, hogy az Európai Labdarúgó Szövetség tagjairól az elmúlt hetekben kiderült, hogy pénzen bizony ők is megvásárolhatók.
A bochumi ügyészség vádiratában lapértesülések szerint a 2009-es Újpest-Honvéd, a DVSC-KTE, a Haladás-REAC és a ZTE-Vasas találkozó szerepel. Név szerint csak Kenessei Krisztiánt említik, aki abszurdnak nevezte a vádakat. Korábban több magyar, illetve magyar vonatkozású mérkőzés kapcsán is felmerült a bundagyanú, de arról nincsenek információk, hogy ezek szerepelnek-e majd a botrányhoz kapcsolódó további perekben. Az idei év júniusában ugyanakkor a tavalyi Bajnokok Ligájában résztvevő Debrecen két játékosát is eltiltotta az UEFA. Igaz, Mészáros Norbert és Vukasin Polekszics „csak" azért kapott büntetést, mert a szövetség szerint nem jelentette megfelelően, hogy vesztegetni próbálták őket. A játékosok áldozatnak tekintik magukat.
Az egyre bonyolódó ügyben kezdtek kirajzolódni egy profin megszervezett európai fogadási maffia vonalai. Egyes játékosok szerint, amennyiben a megkeresett futballista nem mutat hajlandóságot, az alvilági összekötők a fenyegetés eszközétől sem riadnak vissza. Tény, hogy több bajnoki és nemzetközi mérkőzést követően is értetlenül álltak a klubok vezetői a látott játék előtt, ugyanakkor két-három játékos sárosságát nehéz kiszúrni a kétszer tizenegy fős csapatokban. Az égbe lőtt tizenegyesek és a botrányosan ügyetlen kapusmegmozdulások azonban árulkodóan hatnak, és könnyen lehet, hogy a következő hetekben többet is megtudunk az ügy magyar vonatkozásairól.