Bangladesben a lányok 65 százaléka megy férjhez 18 éves kora előtt. A közel 50 milliós ország miniszterelnök asszonya, Sheikh Hasina ígérete szerint 2021-re már egy lánynak sem kell 15 éves kora előtt férjhez mennie, és a 18 év alatt házasodók száma is csökkenni fog, legalább a harmadával. A Human Rights Watch nemzetközi jogvédő szervezet azonban arra hívja fel a figyelmet, hogy a muszlim vallású miniszterelnök asszony eddig semmit sem tett ezért, sőt: a törvényben kikötött – ám általánosan semmibe vett – 18 éves korhatárt is leszállította 16 évre. Ezért felhívást intéztek a bangladesi kormányhoz, hogy térjenek vissza a törvény korábbi változatához. Mindeddig azonban nem kaptak választ.
Kérdés, hogy érnek-e valamit is a törvények, amelyeket a társadalom elsöprő többsége nem hajlandó betartani? India példája azt mutatja, hogy igen. India a 17. helyet foglalja el a Girls Not Brides listáján, itt a lányok 47 százaléka megy férjhez 18 éves kora előtt, annak dacára, hogy ez illegális. A törvény és a jogvédő szervezetek azonban lehetőséget nyújtanak a lányoknak, hogy segítséget kérjenek, ha idő előtt férjhez akarják adni őket.
Kriti Bharti gyermekjogi aktivista 2012-ben történelmet írt, amikor először sikerült elérnie egy gyermekházasság érvénytelenítését az ország történelmében. A hozzá forduló Laxmi Sargarát már egyéves korában eljegyezték, és 16 évesen akarták hozzáadni „vőlegényéhez”. Laxmi nagyon félt, mivel hallott egy lányról, aki ugyanebbe a családba került hasonló módon, majd a zaklatások és bántalmazások miatt öngyilkos lett. Ezért Bhartihoz fordult segítségért, és az életkorát bizonyító születési anyakönyvi kivonatával sikerült meghiúsítani a házasságot. Laxmi 19 évesen ment hozzá saját választottjához, és története ma már az iskolai tankönyvekben is szerepel. Azért is fontos, hogy a lányok idejében tiltakozzanak, mert később már nehezen menekülhetnek a rossz házasságból: Indiában bonyolult procedúra a válás, és sok pénzbe kerül.