A kényszerű visszafogottság talán jól is jött Mitt Romney-nak, aki lapzártánk után mondja el a jelölést elfogadó beszédét.
A volt kormányzótól ugyanis távol áll az érzelmi politizálás, és személyes élettörténetét sem hangsúlyozta eddig a kampányban. Romney szándékosan kerüli azt, hogy néhány általánosságon kívül hitéről beszéljen, mert a keresztény republikánus bázis továbbra is fenntartásokkal tekint a mormon vallásra, amint azt az előválasztási időszak nehézségei jól mutatták.
A kampány szervezői ezért igyekeznek kizárni a megosztó kérdéseket, annál is inkább, mivel úgy tűnik, a november 6-ai választást alig néhány - a felmérések szerint 6, de legfeljebb 10 - „billegő" állam szavazatai döntik majd el. Az amerikai választási rendszer sajátosságai miatt csalókák lehetnek az országos felmérések, amelyek Barack Obama néhány százalékpontos előnyét mutatják. Nem számít ugyanis, hogy például az elnök 51 vagy 70 százalékkal győz a legnépesebb államban, Kaliforniában (az utóbbi a valószínű), mert ezzel egy lépéssel sem kerül közelebb az újraválasztáshoz, hiszen a „győztes mindent visz" elve szerint ugyanannyi elektorhoz jut szoros vagy elsöprő győzelem esetén is.