„Eduardo tanulmányai során fordult hozzánk. Később lelki tanácsadást is kért az Opus Deitől. Ez a kapcsolat a kilencvenes évek elején megszakadt. Azóta nem hallottunk róla” – állította Dr. Tögl.
Flores állítása szerint több küldetést is végrehajtott az Opus Dei kérésére. Egy 2003-ban készült hosszabb interjúban Rózsa-Flores azt mondta, hogy Ricardo Estarriol, a legnagyobb barcelonai napilap, a La Vanguardia bécsi tudósítója révén került kapcsolatba az Opus Deivel.
A beszélgetés során Flores azt állította, hogy egészen 2001-ig kapcsolatban állt az Opus Dei-tag újságíróval, aki nemcsak szakmai, hanem lelki segítséget is nyújtott a magyar-bolíviai férfinak.
A nyolcvanas évek végén Flores a BBC világhíradójának dolgozott, így ismerkedett meg Estarriollal. „Ricardóval már nagyon sokat beszélgettem, aki az Opus Deihez tartozott – mondta Rózsa-Flores az interjúban. – A baloldaliaknak ez fasiszta, szélsőjobboldali, ultrakonzervatív, ha elhangzik a neve, már az inkvizíciót idézik. Spanyolországban alakult ez a Szentatya által elismert szervezet.”
A spanyol újságíró hamarosan segítséget kért tőle. „Ricardo az alapító Monsignore Escrivá de Balaguer könyvéből, Út a címe, odaadott nekem 50 példányt ivritül, hogy vigyem el a jeruzsálemi patriarchához, mert jelezték, elfogyott nekik. Megérkeztem, és nem mentem be Jeruzsálembe, nem tudom, miért, csak az utolsó öt napon. A hátizsákomban voltak a könyvek. Visszautazásom előtt két nappal mentem el a Falhoz. Belső kényszer hatására imádkozni kellett. Nem éreztem sem meleget, sem hideget, hihetetlenül jó kedvem volt, jól éreztem magam. Rajtam volt a kipa, és föltettem magamnak a kérdést, mit keresek én itt? A Fal előtt spanyolul a Miatyánkot imádkoztam. Utána anélkül, hogy választ kerestem volna arra, akkor mi történt velem, tudtam, hogy valamilyen oknál fogva – amit nem mertem akkor megfogalmazni – a dolgok a helyükre kerültek. Amikor elmondtam a Miatyánkot, elhangzott egy »köszönöm« a részemről. Megilletődtem” – idézte fel jeruzsálemi útját Rózsa-Flores. A Hetek kérdésére Christoph Tögl nem tudta megerősíteni a jeruzsálemi küldetés tényét.