Hormuzi-szoros ( Forrás: Shutterstock/PuzzlePix)
A bejelentés szerint Iránnak augusztus 21-ig lehetősége van szankciómentesen a kőolaj kitermelésére, szállítására és eladására, és ez vonatkozik feldolgozott kőolajtermékekre is.
Fogjunk össze és védjük meg közösen az értékeinket! Hit, család, nemzet - a Hetek ezért dolgozik. Állj mellénk te is: hetek.hu/tamogatas
Bessent közösségi médiában megjelent bejegyzésében a döntés indoklásaként a Svájcban zajló "produktív" tárgyalásokra hivatkozott, és arra, hogy Teherán elkötelezettnek mutatkozik a Hormuzi-szoros közlekedésének szabad és akadálytalan fenntartása mellett, valamint beleegyezett a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség ellenőreinek visszatérésére Iránba.
Irán mentesítése a szankciók alól a 60 napos tárgyalási időszakra szerepelt az Egyesült Államok és Irán között múlt héten létrejött egyetértési nyilatkozatban.
(MTI / Hetek)