A Nyíregyházi Állatpark és a látogatók egyik nagy kedvence a jegesmedve család. Ootek és Jorek, a 2024 végén született bocsok rendkívül élénkek, és vidámságot csempésznek a hétköznapokba. Az állatkert ezért külön „Macihíradóban” számol be arról, mivel töltik napjaikat a nagyra nőtt medvegyerekek. A felvételeken gyakran feltűnik édesanyjuk, Sznyezsána is.
Sokan próbálják elhallgattatni közös értékeinket, ne hagyjuk! Kérjük, támogassa a munkánkat: hetek.hu/tamogatas
A legfrissebb kisfilm különösen mókásra sikerült: úgy tűnik, a bocsok már érzik a farsang közeledtét. Egy narancssárga bójával kezdtek játszani, amely végül az egyikük fejére került. Nehéz eldönteni, kalapnak vagy hatalmas csőrnek nézte-e a játékot a maci, de a jelek szerint kifejezetten élvezte az új „kiegészítőt”.
A jegesmedve mama kétéves korukig neveli a bocsait. Ezt követően – mivel a szülők fajmegőrzési program keretében érkeztek – az utódok a fajkoordinátor ajánlása alapján más állatkertekbe kerülhetnek.
hetilap