Noha a jövő még hozhat olyan gyógyszereket, amelyek már egyénre szabottak és talán hőellenállók is lesznek, jelenünkben felmerül a kérdés: károsodnak-e a tabletták, szirupok, porok és kapszulák, ha a javasolt hőmérséklet felett tároljuk azokat? Egyáltalán hol, a lakás mely pontján célszerű tartani ezeket a készítményeket?
Nos, amennyiben a használati utasításon külön nem jelzik másként (például, hogy a gyógyszer hűtést igényel), akkor a szereket szobahőmérsékleten kell tárolni, száraz helyen, védve minden sugárzó hőtől, nedvességtől és fénytől. Ennek megfelelően nem a konyha vagy a fürdőszoba a legideálisabb hely a tárolásukra. De ne hagyjuk gyógyszereinket a napon az autóban sem – nemcsak egészségünket, hanem pénztárcánkat is kímélhetjük ezzel, hiszen sok gyógyszernek vagy táplálék-kiegészítőnek borsos az ára, ha tönkremegy, az újabb jelentős kiadást eredményezhet. Ha mégis utazni kényszerülünk, tartsuk a készítményeket (például inzulint, injekciókat, egyéb, folyékony halmazállapotú termékeket) kis praktikus, jégakkuval felszerelt hűtőtáskában.
Sok esetben nincs ok aggodalomra, mert számos gyógyszer hatásfokát nem befolyásolja a meleg, vagy ha veszít is hatásosságából, az nem jelent majd nagyobb bajt. Azonban nem mindegy, hogy milyen szerről van szó: például ha a nitroglicerin, amely adott esetben életmentő lehet, veszít a hatásfokából, az komoly problémát jelenthet, míg ha a fejfájásra szedett ibuprofennel történik mindez, az csupán kényelmetlenséget jelent majd, ha nem elég hatékony. De nagyobb gondot okozhat például egy pajzsmirigygyógyszer vagy valamilyen hormonkészítmény hatásfokának a romlása is; akár kisebb eltérések is okozhatnak érezhető gondokat, tüneteket. Az antibiotikumok tárolásánál is elővigyázatosan kell eljárni.