Brandon Lake szerint a túl „keresztényies” dalok elidegeníthetnek egyes embereket az istentiszteletektől
A népszerű amerikai énekes szerint a bibliai szövegekkel nem tudnak azonosulni a hit iránt érdeklődők
Brandon Lake szerint a túl „keresztényies” dalok elidegeníthetnek egyes embereket az istentiszteletektől

YT/Angel Clips

2025. 06. 05.
Brandon Lake díjnyertes amerikai evangéliumi keresztény zenei előadó, a héten azzal hívta fel magára a figyelmet a közösségi médiában, hogy azt sugallta, az istentiszteleti dalok azzal fenyegetnek, hogy elidegenítik a nem keresztényeket, ha túlságosan nyíltan biblikus a nyelvezetük. 

Most mindenkinek, aki előfizet a Hetek nyomtatott verziójára, online előfizetést is adunk, amivel már csütörtökönként olvasható a friss újság és a teljes archívum is elérhető! Részletek: a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.

Lake, aki egyébként a dél-karolinai Charleston egyik megagyülekezete, a Seacoast Church lelkészeként is szolgál, a „Bryce Crawford Podcast” című műsorban nemrég adott interjúban olyan kijelentéseket tett az istentiszteleti dicsérettel kapcsolatosan, ami sok kereszténynél kiverte a biztosítékot. 

Bár maga az interjú áprilisi, most futott végig a közösségi médiában.

Lake aggodalmát fejezte ki az olyan istentiszteleti dalokkal kapcsolatban, amelyek túlzottan "keresztényiesek", olyan imádó dalok, melyek bibliai szövegét, azok, akiket egy keresztény ismerősük hív el az istentiszteletekre, nem értik, és nem tudnak vele azonosulni. 

Az énekes szerint az istentiszteleti daloknak arra kellene törekedniük, hogy ne idegenítsék el az ilyen embereket.

"Szeretném, ha több istentiszteleti dicséretet látnék, több gyülekezetben tartanák szem előtt... a fickót, aki a terem hátsó részében van, és a felesége rángatta oda"

- mondta Lake. "Ha a nyitó dalban vagy a legtöbb dalban annyi keresztény nyelvezet van, akkor szerintem nehezen tudja azt mondani, hogy szívesen elénekli, hiszen még nem tart ott.'"

Lake jó példaként említette ezzel szemben saját slágerét, a „Hard Fought Hallelujah”-t (Hallelujah, amiért keményen megküzdöttem), mint amellyel egy effajta ember könnyebben tud azonosulni, mint bizonyos történelmi keresztény himnuszokkal (pl.: Holy, Holy, Holy is the Lord God Almighty /Szent, szent, szent a Mindenható Isten/), melyben például a szentséggel nem tud mint kezdeni. 

Az énekes ezeket a dalokat sem ítélte el, de kiemelte: ide meg kell érkeznie az embereknek.

A „Hard Fought Hallelujah” című dalhoz készült klip, amelyben a rapper Jelly Roll is közreműködik, 6,3 millió megtekintéssel rendelkezik a YouTube-on.

Brandon Lake-t többen kritizálták a közösségi oldalakon, amiért "fel akarja higítani az evangéliumot, hogy a hitetlenek számára is emészthetővé tegye". Az énekest azzal vádolták, hogy inkább kompromisszumokat köt és szórakoztat, mint teológiailag gazdag, Jézusra összpontosító dicséreteket mutat be. 

Mások azt fájlalták, hogy sok modern dicséret igazodni igyekszik az uralkodó kultúrához, és szükségszerűen "keresztényteleníti" az egyházat. 

(CP/Hetek)

.

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!