Nézzük először azt, amit bizonyosan lehet tudni. 2019. december 7-én, 79 évesen elhunyt Reinhard Bonnke német pünkösdi evangélista, akit sokan „Afrika Billy Grahamjének” is neveznek. A neves evangélista fő üzenete az volt, hogyan változtatja meg az embereket Krisztus, missziója során pedig rengeteg gyógyulás és csoda is történt. A „Krisztus az Összes Nemzetért” (Christ for all Nations) nevű szervezetének adatai szerint több mint 79 millió ember fogadta be Jézust a szívébe Bonnke szolgálata során, amely 1967-től 2017-ig tartott.
A Christianity Today tudósítása szerint Bonnke legnagyobb összejövetelén 1,6 millióan gyűltek össze egy éjszakára, hogy hallják a prédikációját Nigéria Lagos nevű városában. Szolgálatának társadalmi hatását jól jelzi az, hogy halálakor a nigériai kormány bejelentette, az ország elnöke, Muhammadu Buhari, aki muszlim vallású, csatlakozni fog a gyászoló tömeghez, kijelentve, hogy a lelkész halála hatalmas veszteség Nigéria, Afrika és az egész világ számára.
Reinhard Bonnke többször járt Magyarországon, és számos könyve is megjelent magyarul. Az evangélista a kétezres évek közepén maga mellé vett egy fiatal amerikai prédikátort, Daniel Kolendát, aki egy ötödik generációs pünkösdi családból származik. Részt vett Bonnke egyik afrikai szolgálatán, ahol nagy hatást tett rá a tömegek felé végzett evangelizáció.
Fékek és ellensúlyok nélkül: Miért kellenek korlátok a „jó embereknek” is?
A szubjektív hangulatok és a racionális érvek hiánya rossz tanácsadó az államszervezet átalakításánál »
A Pride titkolt eredete
A melegmozgalom programját évtizedekkel ezelőtt megírták »
Pergamon ősi titka és Európa sorsa
Hogyan került a „Sátán oltára” Berlinbe? »