Az időközi választások közeledtével a demokraták sem hagyhatják figyelmen kívül a közvélemény-kutatások eredményeit. Némelyek azonban reménykednek, hogy a tavalyi évhez hasonlóan az ősz kedvezően alakul majd Obama számára.
Meglepő módon a kedélyeket az amerikai elnök egészségügyi reformja kavarta fel, amelynek az lett az eredménye, hogy hivatalba lépése óta most a legalacsonyabb Obama népszerűsége. A washingtoni Rasmussen egyik legfrissebb felmérése szerint a megkérdezettek 41 százalékának kifejezetten nem tetszik Obama elnökségi tevékenysége, míg mindössze 27 százalékuk nyilatkozott egyértelműen elismerően. Márciusban ez még pontosan fordítva volt.
Más közvélemény-kutatások is arról a tendenciáról számolnak be, hogy az elmúlt hetekben jelentősen csökkent az amerikai elnök támogatottsága. A Washington Post és az ABC News által végzett felmérések alapján jelenleg az amerikaiak 49 százaléka mondta azt, hogy az elnök bizonyosan a helyes döntést hozza az ország számára. Obama első száz napja után ez az arány 60 százalék volt. A megkérdezettek 49 százaléka véli úgy, hogy Amerika első színes bőrű elnöke jelentős változásokat tud elérni az egészségügyi rendszerben, ez 20 százalékkal kevesebb, mint Obama hivatalba lépése előtt. Még a liberálisok fellegvárának számító városokban is, mint például New York, a lakosok szkeptikusak Obama egészségügyi reformjával kapcsolatban. A Gallup kutatásaiból pedig az is kiderül, hogy a Kongresszus támogatottsága is a legalacsonyabb február óta: az amerikaiak 31 százaléka nyilatkozott elismerően a Capitoliumban zajló munkáról, miközben 62 százalékuk negatív véleményének adott hangot. Egy másik felmérésben pedig az áll, hogy a jelenlegi tendenciák mellett a 2010-es időközi választásokon a demokrata párt akár 20-nál több helyet is veszíthet.