Ez egy PR cikk
A tanulás ma már nem ér véget az iskolapad elhagyásával. Egy dinamikusan változó világban csak azok tudnak lépést tartani, akik hajlandók folyamatosan fejleszteni magukat. Ez nemcsak egyéni, hanem társadalmi szinten is fontos felismerés. Ma igencsak népszerűek a digitális kompetenciák fejlesztését célzó informatikai képzések ennek következtében, hiszen ezekre szinte minden területen szükség van, nemcsak az IT-szektorban.
Nemcsak a technológiai tudás vált alapelvárássá: egyre több munkahelyen vezetik be a projektalapú működést, legyen szó akár versenyszféráról, oktatásról vagy közszféráról. Ebben a környezetben jól jönnek azok a készségek, amelyeket egy projektmenedzsment képzés során lehet elsajátítani. Ilyen lehet a szervezés, a kommunikáció, az időgazdálkodás és a felelősségvállalás. Ezek a készségek nem köthetők kizárólag egy szakmához – éppen ezért válik ilyen típusú tudás egyre értékesebbé.
A szakértők egyetértenek abban, hogy a jövő munkaerőpiacán nem a konkrét végzettségek lesznek a legfontosabbak, hanem a készségek. Az alkalmazkodóképesség, a csapatmunka, az érzelmi intelligencia és a digitális írástudás azok a területek, amelyeket nem lehet gépekkel helyettesíteni. Az iskolai rendszerek is egyre inkább ebbe az irányba mozdulnak – de nem rajtuk múlik minden. A szülők, a munkaadók és a felnőttképzésben részt vevő intézmények közösen alakítják azt a kultúrát, amelyben a tanulás élethosszig tartó folyamattá válik.
Bár senki sem látja pontosan, mit hoz a következő tíz év, egy biztos: az elavult tudásnál nincs haszontalanabb teher. Éppen ezért érdemes nyitottnak maradni az új lehetőségekre – legyen szó egy rövid, célzott képzésről vagy akár egy új karrierútról. Azok, akik hajlandók időt és energiát fektetni önmaguk fejlesztésébe, nemcsak a munka világában, hanem az élet más területein is stabilabb alapokra építkezhetnek.
(Fizetett PR cikk)