Mesterséges intelligencia segítségével 20 ezer eltitkolt úszómedencét leplezett le a francia adóhatóság
A medencék után plusz adót kell majd fizetni
Mesterséges intelligencia segítségével 20 ezer eltitkolt úszómedencét leplezett le a francia adóhatóság

Illusztráció( Forrás: Shutterstock/PuzzlePix)

2022. 08. 30.
Szó szerint tízezrével azonosította a francia adóhatóság az eltitkolt úszómedencéket a mesterséges intelligencia segítségével.

Mint arról a BFMTV francia hírtelevízió is beszámolt, az adóhatóság kilenc ügyosztályán futtaták le a Google és a Capgemini által kifejlesztett rendszert, egybevetve a légifelvételek adatait a különféle földtulajdonokról rendelkezésre álló adatokkal.

Franciaországban azon telkek után, amelyeken úszómedence is található, magasabb adót kell befizetni.

Többek között ez lehet az oka annak, hogy a jelenleg felmért - egyelőre nem országos szintű - adatok szerint az úszómedencék legalább 6 százalékát nem jelentették be azok tulajdonosai.

Franciaországban 2020-ban több mint 3,2 millió úszómedence volt magánszemélyek ingatlanai területén egy statisztikai szakportál adatai szerint. Mivel a Covid-19 járvány idején egyre több munkavállaló dolgozott otthonról, a medencetelepítések száma még tovább nőtt.

A jelenlegi felmérések az ország délkeleti részében készültek, így többek között a többnyire jómódúnak nevezhető, igen magas telekárakkal rendelkező Alpes-Maritimes, Var, Bouches-du-Rhône és Haute -Savoie, valamint Vendée megyékben "kukkantottak be" a gyanútlan tulajdonosok telkeire.

Az adóhivatal e területeken 20 356 be nem jelentett úszómedencét fedezett fel.

A kilenc franciaországi megyében végzett felmérés nyomán 10 millió euró értékben küldtek ki számlákat a feledékeny tulajdonosoknak.

A most kikísérletezett rendszert az egész országra kiterjesztik.

(MTI/Hetek)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!