Az internetadóról szóló bejelentést követően Gulyás Balázs az egyik egyetemi órája után hozta létre a Százezren az internetadó ellen elnevezésű Facebook-oldalt. Mire hazaért, látta, hogy „ez egy olyan történet, ami sok embert megfog”, ezért meghirdetett egy tüntetést is a közösségi oldalon. Másnapra több ezren jelezték a részvételüket, így Balázs bejelentette a megmozdulást a rendőrségen, és segítséget kért a civil tüntetésekben nagyobb gyakorlattal rendelkező ismerőseitől. Így indult el az utóbbi évek egyik legjelentősebb kormányellenes tüntetése, ami a főszervező szerint azért „durrant ekkorát”, mert „a 2008-ban még a Fidesz által is ellenzett internetadó látványosan ötletszerű és ostoba tervezet volt, ami nem- csak a felhasználókat és a gazdasági szereplőket terhelte meg, hanem szembe ment a fejlődéssel, és veszélyeztetette az információhoz való szabad hozzáférés jogát”. Hozzátette: az internetadó azért is jelentette az utolsó cseppet sokak számára, mert úgy érezték, hogy a hatalom ezzel a privát szférájukba igyekszik benyomulni.
Személye azért is érdekes, mert a kormány, illetve a hozzá lojális sajtó igyekezett baloldali megmozdulásként láttatni a tüntetéseket, ezért a főszervező MSZP-tagsága mellett azt is hangsúlyozták, hogy ő a párt egyik EP-képviselőjének, Gurmai Zitának a fia. Emellett a Fideszfigyelő blog alapítója, és az Egyenlítő című MSZP-blogba is ír. Gulyás – aki egyébként nyáron kilépett az MSZP-ből – minderre azt mondta, hogy „hiába próbáltak meg az általam mindig vállalt tények mellé féligazságokat keverve mocskolódni, a második tüntetésen még többen voltak, vagyis az emberek az internetadó mellett az álságos kommunikációból sem kértek”.
Gulyás Balázs szerint sikerük azt jelzi, hogy igenis érdemes tiltakozni a kormány „káros” intézkedéseivel szemben, a kérdés inkább az, hogy miként. Azt még ők sem döntötték el, hogy miután a legnagyobb felháborodást kiváltó internetadót „kihúzták a lábuk alól”, hova és hogyan lehet becsatornázni a hatalommal szembeni elégedetlenséget. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy miközben a tüntetések számos olyan embert is megmozgattak, akik eddig nem igazán foglalkoztak a politikával, magukat a politikai pártokat sikerült távol tartani. Kezdetben ugyan a Jobbik is igyekezett rászervezni a megmozdulásra, ám – ahogy Gulyás mondta – álláspontjuk zavarossá vált, miután Vona Gábor azzal jött elő, hogy az egész mögött az amerikai kormány, sőt, a CIA áll.