Főpolgármester úr, legutóbb a választási kampány idején beszélgettünk. Akkor azt a címet adtuk az interjúnak, hogy „Magáénak érzi Budapestet", mert mint mondta, azért indult a főpolgármesterségért, mert szereti a várost. Immár közel másfél éve főpolgármester. Milyen érzései vannak Budapest vezetésével kapcsolatban?
- Nézze, ha csak a munkámat kellene végeznem, és nem zajlana ebben a városban egy virtuális tevékenységsor is, aminek az egyik legfontosabb eleme a kommunikáció, akkor most is azt mondanám, hogy élvezem. Nem vagyok frusztrált, de kicsit csalódtam. Előzetesen arra gondoltam, hogy a realitásoknak, az életszerűségnek, a tényeknek, a számoknak nagyobb szerepük lesz, mint a felesleges szónak. Ma úgy látom, hogy a szónak sokkal nagyobb szerepe van, mint az előbb említett racionális tényezőknek. Ez némiképpen meglep. A kommunikáció túl erős tényező.
Az az érdekes, hogy azok a nyilatkozatok, melyekre utal, nem az ellenzéktől származnak, hanem a saját pártjából. Az átlagember számára úgy tűnik, hogy például a BKV kapcsán körön belüli konfliktusok zajlanak.
„Ne pénzért imádkozz, hanem a világért” – így írt médiatörténelmet Pat Robertson
Az amerikai tévés személyiség műsora 60 éve fut »
„Kell egy biztonságos hely, ahol megélhetjük a fájdalmat”
Mélységek és magasságok: beszélgetés Sterczer Hildával, Erőss Zsolt özvegyével »
A pünkösdi tűz fogadtatása a XX. századi Európában
A keresztényüldözések története (31. rész) »