2019.07.05.(XXIII/27)
Wellbeing, wellness, spa. Ez a három kulcsszó határozza meg a mai jóléti mércét. Felejtsük el a hímzett márka-logós teniszpólókat és a fémjelezett tote-táskákat, az új státusszimbólumokat a wellness-ipar diktálja.
2019.06.14.(XXIII/24)
Milyen hatással van az agyunkra, hogy könyvtárba járás helyett elég a telefonunkig nyúlnunk? A felgyorsult világban, ahol a papír alapú napilapok és a lexikonok helyét átvették az internetes hírportálok és a keresőeszközök, joggal tehetjük fel a...
2019.06.07.(XXIII/23)
Beköszöntött a nyári időszak, így nem árt magunkat felvértezni pár tanáccsal, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben, és a bőrünk is jól érezze magát rajtunk. Mit érdemes a bőrünkre kenni, és mit nem? Nem is olyan egyszerű kérdés a termékdömping...
2019.05.17. (XXIII/20)
Hogyan lehet a holokausztot – egy 75 évvel ezelőtti, fekete-fehér filmeken és könyvek lapjain dokumentált történetet – közel hozni a digitális bennszülöttek számára? Miként lehet átlépni a közösségi médiaplatformok rohamos tempója által létrehozott...
2019.04.18.(XXIII/16)
A magzatgyermekek világnapja (március 25.) sajnos nem egy közismert megemlékezés. Ezen kíván változtatni a magzatvédő Várva Várt Alapítvány.
2019. 02.01.(XXIII/5)
Langallóval a mai kor embere leginkább vásárokon, kültéri rendezvényeken találkozik. Igen felkapott étel napjainkban, de vajon honnan is származik?
2019. 01.11.(XXIII/2)
Nagymamája emlékének ajánlotta egy fiatal életmódblogger az év végén megjelent új könyvét – aki ha még élne, talán csak unokája révén ismerné ezt a foglalkozást.
2018. 12.20. (XXII/51-52)
A magyarok számára a vasárnapi rántott hús és sült krumpli nélkülözhetetlen hozzávalója a napraforgóból készült étolaj. E folyékony főzőarany jól tűri a melegítést, így jól használható rántott ételek, lángos, fánk elkészítéséhez.
A fogorvosi szék hallatára majdnem mindenkinek összeugrik a gyomra. Pedig a megfelelő szájhigiéniával és fogápolással megelőzhetjük a bajt.
Gyulladás szinte bárhol felbukkanhat a szervezetben, akár elhúzódó panaszokat okozva. Tartós fennállása súlyos szövőd-ményekhez vezethet. Télen a torokfájás az egyik leggyakoribb formája.
Látószervünk ápolása és egészségének ellenőrzése ugyanolyan fontos, mint bármilyen más rendszeres szűrővizsgálat.
2018. 09. 14. (XXII/37)
Aki nem fogyaszthat tehéntejet, ma már többféle növényi alapú tejből válogathat. Így nem kell lemondania a desszertről vagy a kávézásról, azonban érdemes néhány dolgot figyelembe vennie.
Szemünk ápolása és rendszeres ellenőriztetése ugyanolyan fontos, mint bármilyen más rendszeres szűrővizsgálat. Szánjunk időt egy szemvizsgálatra!
Ha egészséges joghurtot szeretnénk fogyasztani, legegyszerűbb, ha natúr joghurtot veszünk és azt saját magunk ízesítjük gyümölccsel és/vagy mézzel. Tejföl helyett pedig sokféle ételben használhatunk görög joghurtot.
2018. 09. 07.(XXII/36)
Háztetőkön ugrálás, crossmotoros szaltózás, snowboardozás 3000 méter magas hegyen – és ezek még csak a lájtos kikapcsolódási formák.
2018. 08.17. (XXII/33)
Erdélyben a főutak mellett szinte minden kanyarban találunk áfonya-, gomba- vagy málnaárusokat a nyár derekán. Vannak, akik egész évi bevételüket ebből keresik meg.
Nyár elején Dress up! néven indult kampány a tudatos öltözködés népszerűsítéséért a fiatal lányok körében a Pán Péter, Stop! blogon, melyhez számos neves közéleti személyiség is csatlakozott. Az utcai és közösségi médián is öntudatosságot...
2018. 08.03. (XXII/31)
A sokoldalú joghurt a nyári melegben is segítségünkre lehet: egyszerre könnyű, egészséges és még finom is. Fogyaszthatjuk önmagában, gyümölccsel, süteménybe sütve vagy akár fagyasztott változatban is.
Szakemberek szerint az egészség és a szépségápolás a fogakkal kezdődik. Hiába ápolt a külseje valakinek, ha kellemetlen a szájszaga, mert az teljesen elrontja az összhatást.
Korunk „legnépszerűbb” készítményei közé tartoznak a vény nélkül is kapható fájdalomcsillapítók (angol nevükből: NSAID-ok). Használatukhoz azonban érdemes tisztában lenni néhány alapszabállyal.
Az ember régóta birkózik olyan kérdésekkel, hogy büntetés vagy áldás-e a munka; mennyit és mit lenne ideális dolgozni; egyáltalán megvalósítható-e társadalmi szinten, hogy mindenki kevesebb időt töltsön pénzszerzéssel, és többet olyan
2018. 07.27. (XXII/30)
Bár a nemzetközi és a magyar táplálkozási ajánlások egyaránt rámutatnak: napi fél liter tej vagy ennek megfelelő kalciumtartalmú tejtermék fogyasztása javasolt, egy országos felmérés szerint mégis feleannyi tejterméket fogyasztunk, mi
Érzékszerveink közül a leggazdagabb információforrást a szemünk biztosítja, emiatt különösen fontos, hogy megfelelő védelmet biztosítsunk számára, ugyanis a hétköznapok során több olyan hatás éri, ami veszélyeztetheti az épségét.
Ha gyógyszerszedésről van szó, az emberek hajlamosak a végletekre: van, aki minden apró fájdalomra bekap valamilyen pirulát, míg mások semmit nem hajlandók bevenni. Azonban a helyes megoldás valahol a kettő között húzódik meg.
2018. 07.20. (XXII/29)
A fogászat óriási léptékben fejlődik, egyre több olyan korszerű fogápolási segédeszköz, fogkrém kapható az üzletekben, amelyek segítenek bennünket fogaink megőrzésében.
2018. 06.22. (XXII/25)
A mesterséges intelligencia alkalmazásával a megadott adataink teljes körű kiértékelése elérhető lesz az adott vállalat számára.
2018. 06.15. (XXII/24)
A hegyek, folyók, tavak megszokott úti célok, de tegyünk most kivételt, keressük fel Budapest legmozgalmasabb vízi élőhelyét, a Merzse-mocsarat. A XVII.
A szabadtéri sütögetés reneszánszát éljük, ám egy rosszul megválasztott sütő vagy nem megfelelő sütési technika miatt sokaknak hamar alábbhagy a kezdeti lelkesedése.
2018. 06.08. (XXII/23)
„Minden kapcsolatnak két változata van: az, amit a pár éppen megél, és az, amivé válhatna” – állítja Mihalec Gábor pár- és családterapeuta, aki Házasság 2.0 című könyvében írja le tapasztalatait a zátonyra futott kapcsolatok újraépítéséről.
2018. 05.25. (XXII/21)
Úgy tűnik, napjainkban egyre csak növekszik a táplálékallergiások vagy táplálék intoleranciával küzdők száma. A laktózérzékenyek számára jelent megoldást a mindennapokra a különböző növényi tejek használata.