Hetek hetilap vásárlás
Williams megállította Szelest
US Open \'99

1999. 09. 11.
Lehet, hogy teljesül Richard Williams álma és két lánya, Venus és Serena játssza a US Open idei döntőjét? Még nem tudni. Ám az biztos, hogy kisebbik lánya, Serena Williams életében először került Grand Slam torna elődöntőjébe, miután 4:6, 6:3, 6:2 arányban búcsúztatta az addig magabiztosan menetelő Szeles Mónikát.

A világranglista negyedik helyezettje, Szeles Mónika a mérkőzés utáni nyilatkozatában
úgy vélekedett: eljárt fölötte az idő, és a Venusok és Serenák korszaka kezdődött
el.

"Az igazság odaát van – válaszolta Serena Williams. – Jó látni, hogy a sok
munka kezdi megteremni gyümölcsét." A 17 éves Serena Williams a mérkőzés során
15, a torna során 42 ászt ütött. Szintén háromszettes mérkőzésen győzte le a világranglista
második helyezettje, az amerikai Lindsay Davenport a francia Mary Pierce-t.

Az eredmény szorosra sikeredett: 6:2, 3:6, 7:5. Pierce nem állt messze a bravúrtól, a
jelentések szerint a mérkőzés bizonyos szakaszában élete legjobb formájában játszott.
De mégis vesztett. Pedig a harmadik szettben, 5:4-es vezetésnél mérkőzéslabdáért
szerválhatott. Végül saját adogatásakor kettőshibát vétett, ezáltal a győzelmet
odaajándékozta Davenportnak.

"Nagy lehetőséget szalasztottam el! Igen, dühös voltam és ideges. Olyan szerencsétlenül
sikerült minden" – mérgelődött Pierce a mérkőzés után.

"Mindenki ideges lesz akkor, amikor úgy érzi, hogy a győzelemért szervál és veszít.
Ilyenkor nem számít semmi. Lehetsz századik vagy első, hapsi vagy nő. Az se számít