Kedden az ATV Mérleg című műsorában Orbán Viktor miniszterelnök interjút adott Rónai Egonnak, melyre a csatornánál 15 éve nem volt példa. Az interjú után a műsorvezető elkérte a miniszterelnök rajzait, melyet a beszélgetés közben készített.
Sokan próbálják elhallgattatni közös értékeinket, ne hagyjuk! Kérjük, támogassa a munkánkat: hetek.hu/tamogatas
A miniszterelnök szerint ezek nem krikszkrakszok, hanem egy személyes, rejtjeles jelrendszer elemei, amivel a hosszabb beszélgetések alatt strukturálja a gondolatait. „Ez rejtjeles, rajtam kívül senki nem érti” - árulta el.
Rónai Egon a Blikknek nyilatkozva elmondta, meglepte, hogy Orbán nonfiguratív alkotást készít az interjú alatt, mert ilyen jelenséggel még nem találkozott. A papírt továbbra is őrzi.
"Kaptam rá egy több százezer forintos ajánlatot. Megvenné valaki a rajzot, és a pénzt egy általam meghatározott jótékonysági szervezetnek utalná" - nyilatkozta a műsorvezető a lapnak, hozzátéve, eredetileg nem ezzel a szándékkal kérte el a jegyzetet, így nincs dedikálva sem.
(Blikk/Hetek)
hetilap
hetilap
hetilap