"Fiatal mód" a kínai Tiktokon: a 14 év alattiak mostantól csupán napi 40 percet használhatják az appot
A beszámolók szerint a kínaiak egyetértenek azzal a gondolattal, hogy a videójátékok és a netes közösségi platformok megrontják a fiatalságot
"Fiatal mód" a kínai Tiktokon: a 14 év alattiak mostantól csupán napi 40 percet használhatják az appot

Illusztráció(Fotó: Shutterstock / PuzzlePix)

2021. 09. 20.
A TikTok fejlesztője és anyacége, a ByteDance jelentette be, hogy a hazai piacon Douyin néven futó videós közösségi platformon napi 40 percre limitálja a 14 év alattiak által eltölthető időt. Hasonlóan az online játékokhoz, a közösségi felületre is csak reggel hat óra és este tíz óra között jelentkezhetnek be a 14 év alatti felhasználók, az ezen kívül eső időszakban egyszerűen nem engedi belépni a gyerekeket a program.

Ahogyan azt mi is megírtuk, a kínai kormány teljesen betiltotta az online játékot a hétköznapokon, és mindössze három órára korlátozta a hétvégéken és egyéb munkaszüneti napokon a 18 éven aluliak számára. Ezzel új programmal vág egybe a most bejelentett szabályozás, ami 40 percre limitálja a 14 év alattiak által eltölthető időt a Tiktok kínai változatán.

Ahhoz, hogy a TikTok (vagyis Douyin) pontosan tudja, ki hány éves, a fejlesztő a szülők segítségét kéri. 

Az azonosítás hasonlóan történik ahhoz, ahogyan az online játékokban a 18 év alatti regisztráltakat szűrik a programok. A fiatal felhasználónak a regisztrált neve mellé meg kell adnia valódi nevét, telefonszámát, illetve egy választott megerősítési módot, ilyen például a fényképes arcfelismerés a telefon kamerájával.

Állítólag a kínai kormány arcfelismerő adatbázisa nem kapja meg ezeket az fotókat, a cégek privát adatként kezelik őket.

Az időkorlát és a kötelező azonosítás bevezetése mellett a „Fiatal mód” a felhasználói felületen, illetve a 14 év alattiak számára elérhető tartalmon is farag.

A rövid videók között a gyerekek számára gyakrabban fog feltüntetni a Douyin tudományos kísérleteket, múzeumokat és kiállításokat, földrajzi vagy történelmi ismereteket bemutató, népszerűsítő anyagokat is.

A kínai kormány intézkedéseit, melyekkel visszaszorítanák a fiatalok képernyő előtt eltöltött idejét, a lakosság, főként annak idősebb tagjai üdvözlik. A beszámolók szerint a kínaiak egyetértenek azzal a gondolattal, hogy a videójátékok és a netes közösségi platformok megrontják a fiatalságot.

(hetek/CNN)

Aktuális hetilap
Kövessen minket!
Nemzeti Média - és Hírközlési Hatóság, 1525 Budapest, Pf. 75. | +36 1 457 7100 (telefon) | +36 1 356 5520 (fax) | [email protected] | www.nmhh.hu
Alapító-főszerkesztő: Németh Sándor - Founder Editor in Chief: Németh Sándor. Kérdéseit, észrevételeit kérjük írja meg címünkre: [email protected]. - The photos contained in the AP photo service may not be published and redistributed without the prior written authority of the Associated Press. All Rights Reserved. - Az AP fotószolgálat fotóit nem lehet leközölni vagy újrafelhasználni az AP előzetes írásbeli felhatalmazása nélkül! Copyright The Associated Press - minden jog fenntartva!